Praha 6 ztrácí tvář

Beton na Prahu

25. března 2010, 10.00 - 11.00 (Praha, Mariánské náměstí před magistrátem)
Další informace: Arnika

vloženo: 22. března 2010

Přijďte říci, jakou chcete Prahu! Happening a demonstrace. Zastupitelstvo Prahy bude schvalovat 150 změn územního plánu, které vedou k betonování města, výstavbě satelitních městeček v polích, zabírání zeleně a veřejných prostranství v centru a k nárůstu automobilové dopravy. Politikové vycházejí vstříc developerům spekulantům a je jim jedno, v čem budou Pražané žít a jak bude město vypadat.

Krom nejrůznějších ztvárňování tohoto tématu budou postavičky igráčků-stavitelů zalévat živou dívku, představující Prahu – matku měst, do vany, naplněné betonem. Dále symbolicky potřeme práh dveří magistrátní budovy.

Na veselý happening zveme všechny, komu není lhostejná budoucnost Prahy. Vyjádříme nesouhlas s účelovými změnami územního plánu a celkovou „betonovou“ politikou města.

Vezměte s sebou transparenty – píšťalky – a cokoliv, co oživí prostor před magistrátní budovou a osloví naše politiky. Na místě je možné se připojit k hromadným námitkám zástupců veřejnosti k novému územnímu plánu. K dispozici budou také prázdné transparenty, na které si může kdokoliv napsat vlastní heslo či slogan.


Přehled záměrů, o kterých se bude hlasovat.


Přidat do fóra komentář ke článku