Praha 6 ztrácí tvář

Jarní úklid Centrálního parku Hanspaulka

25. března 2011, 12.00 - 26. března 2011, 15.00 (Hanspaulka)
Další informace: o.s. Pro Hanspaulku

vloženo: 20. března 2011
značky: Hanspaulka | zeleň | životní prostředí

Občanské sdružení Pro Hanspulku organizuje jarní úklid parku na Hanspaulce a přilehlých roklí, přijďte pomoci

Tentokrát se ti, kteří chtějí Hanspaulku stále krásnější a čistější sejdou ve dnech 25. a 26.3., na pozemcích pod ulicí Šárecká, kde dojde k úplnému vyčištění roklí vedoucích od Šárecké do rokle Kotlářka.

 

Budeme vynášet odpadky a popadané uhnilé stromy. Za dozoru odborníků budeme připravovat terén pro jarní probuzení zde žijících, zvláště chráněných a silně ohoržených druhů žvočichů (zvláště pak plazů).

 

Budeme revitalizovat okolí pěších komunikací, jež jsou ve vlastnictví obce. Budeme tak připravovat rokle k tomu, aby na nich mohly vzniknout přírodní sáňkařské dráhy, které bychom rádi ve spolupráci se Správou účelových zařízení ČVUT a  vedením Městské části Praha 6 chtěli, již tuto zimu, slavnostně předat dětem do užívání. Dojde tak k více než adekvátní náhradě za svah v ulici Za Hanspaulkou, kde pak bude sáňkování z bezpečnostních důvodů zakázáno.

 

Zeveme všechny kdo nám chtějí pomoc ve dnech 25.3 (od 12ti hodin po celé odpoledne) a 26.3. od 9 hodin ráno celý den. Můžete přijít kdykoliv. Akce je plánována pro celé rodiny. Pro děti a rodiče bude připravena možnost opékat buřty na ohni. Pro dospělé bude, stejně jako při akci na Koltářce v říjnu, domácí pivo. S sebou rukavice, hrábě, vidle, kolečka, ... a dobrou náladu.


Přidat do fóra komentář ke článku