Praha 6 ztrácí tvář

Praha 6 mění tvář 2012: unikátní výstava

12. listopadu 2012, 17.00
Další informace: MČ Praha 6

vloženo: 31. října 2012
značky: doprava | úřad MČ | územní plán | veřejný prostor | výstava | zeleň | životní prostředí

Poté, co posledně radnice neslaně nemastně představovala perspektivy Prahy 6, bude letos - po pauze - opět "měnit svou tvář". Oproti dřívějšímu měnění tváře se tak nestane ve vytápěném stanu na Kulaťáku, ale zřejmě úsporněji před Skleňákem a v jeho jinak málo využívané síni.

Přebíráme text novinky z webu Prahy 6:

PRAHA 6 MĚNÍ TVÁŘ: UNIKÁTNÍ VÝSTAVA UŽ ZA NECELÉ DVA TÝDNY

Už 12. listopadu v 17 hodin představí MČ Praha 6 před Skleněným palácem další ročník výstavy „Praha 6 mění tvář“. Ta přestaví desítky studií, projektů i architektonických vizí, o jejichž realizaci uvažuje na území šesté městské části hlavní město, obec i soukromí investoři.

„Na téměř osmdesáti panelech, které budou tematicky rozděleny, si veřejnost bude moci prohlédnout hlavním městem či státem plánované dopravní stavby v Praze 6 a stavby s tím související,“ řekla starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková.

Dále celkem jedenáct projektů týkajících se oblasti Břevnova, mezi něž patří Malá Kajetánka, Vincentinum, mateřská škola Meziškolská a další. Nebudou chybět informace o záměrech na dostavbu Vítězného náměstí nebo vize o budoucnosti oblasti Veleslavína a Nových Vokovic, kde by mělo v návaznosti na stavbu metra dojít k výstavbě záchytného parkoviště a autobusového terminálu.

Představíme i návrhy na další etapu stavby volnočasového areálu na Ladronce, urbanistická studie Bubenečského nádraží, panely uvádějící do problematiky skladovacích areálů v Ruzyni i oblasti letiště včetně jeho předpolí. Součástí výstavy budou tematické besedy k vybraným projektům.

Přívlastek unikátní přidělený letošnímu ročníku však vnímáme poněkud rozpačitě. Když bychom chtěli vyjádřit slovo unikátní v naší mateřštině, použili bychom slova jako ojedinělý, vzácný, jedinečný. Skutečně bychom se měli dozvídat co se v naší čtvrti chystá jenom unikátně? Neměla by radnice předkládat zprávy o chystaných záměrech průběžně? Vždyť třeba projekt "ledního medvěda" na Kulaťáku je starý právě 2 roky a z radničních kanálů (informačních!) o něm nevypadla ještě ani zmínka.

Uvidíme, které všechny projekty a záměry radnice konečně náležitě zveřejní. Jsme zvědavi, jak budou probíhat tématické besedy k vybraným projektům (a které budou ty vybrané). Veřme, že radnice udělá také vše pro to, aby nejen zjistila názory občanů, ale aby je také při rozhodnování o podobě jejich domovů v budoucích letech vzala v potaz.

Ke zjištění názorů by mohla (měla) posloužit také návštěvní kniha, kde lidé ochotně zapisují svoje názory. Při poslední "perspektivní" výstavě chyběla, snad na ni tentokrát organizátoři výstavy nezapomenou ;-)


Přidat do fóra komentář ke článku