Praha 6 ztrácí tvář

Předvolební akce a debatyvloženo: 23. září 2014
značky: radnice | volby

V předvolebním období se konají některé akce vztahující se k nadcházejícím volbám. Přinášíme tipy na ty, které nepořádají politické strany.


KOHO VOLIT V PRAZE 6?

čtvrtek 25. září 2014 v 18 hodin
FEL ČVUT, Technická 2
posluchárna 209, 2. patro
vstup volný
pořádá Společně pro Šestku s podporou Auto*Matu
 
Předvolební debata se zástupci kanddidujících stran v Praze 6 na témata: Další výstavba? Ráj developerů? Řešení dopravy? Zachování zeleně? Jak se nám bude žít po volbách? Přijďte, vyslechněte kandidáty a zeptejte se jich!
 
Z pozvaných potvrdili účast zástupci stran (dle abecedy):ANO 2011, Česká pirátská strana, KDU-ČSL, STAN – Starostové a nezávislí, Strana svobodných občanů, Strana zelených, TOP09;účast přislíbila ČSSD; účast odmítla ODS.
 
Podrobnosti o akci

Promítání filmu PLÁN

středa 24. 9. 2014 v 19 hodin
Ballingův sál, NTK
Vstupné: 50 Kč
 
Čí je město? Jakou cenu má veřejný prostor? Je developer sprosté slovo? Zastupiteli, koho zastupujete? Dokument režiséra Benjamina Tučka sleduje změny, kterými prošel původní Bémův koncept pražského územního plánu, jeho následné zrušení po volbách na podzim 2010 a také vznik nového, tzv. Metropolitního územního plánu.
 
Slovo Plán se ve filmu stává metaforou vývoje společnosti a jejího směřování ve 21. století. Film odkrývá motivace občanských aktivit, mechanismy komunální politiky a vliv kapitálu na rozhodování o věcech veřejných. Film Plán přes skepsi panující ve společnosti pátrá po upřímnosti idejí, víře v demokracii a po existenci vize, na níž by se dalo stavět.
 
Po promítnutí filmu je na řadě diskuse na téma: Veřejný prostor, nebo zlatý důl?
 
Podrobnosti o akci

Cyklus předvolebních diskuzí Potrvá

úterý 30. 9. 2014 od 18 hodin  (TOP09, Piráti, ANO, Patrioti)
čtvrtek 2. 10. 2014 od 18 hodin (KSČM, ODS, Pro Prahu, Úsvit)
pondělí 6. 10. 2014 od 18 hodin (KDU-ČSL, Zelení, Domov, Svobodné)
čtvrtek 9. 10. od 18 hodin (Soukromníci, ČSSD, STAN, Otevřená radnice)
 
kavárna Potrvá, Srbská 2
zdarma, nutná rezervace
 
Čtyři panelové diskuze s lídry kandidátek ze všech 16 stran v Praze 6. Každý večer se budeme ptát na otázku územního plánování a stavebního rozvoje, financování a stavu živé kultury a nakonec i na samotné dění na radnici, tedy finance, správní agendu či otevřenost radnice. A hlavně – nebudeme se ptát my, ale těžištěm celého programu mají být dotazy od diváků, a to jak přítomných v sále, tak i zaslané před či během pořadu elektronickou formou. Všechny pořady budou živě streamovány a záznam z nich najdete na našich stránkách.
 
Podrobnosti o akci

Debata volebních lídrů pro pražský magistrát

čtvrtek 2. 10. 2014 v 18 hodin
Loď Tajemství, náplavka, Rašínovo nábřeží (mezi Palackého a železničním mostem), Praha 2 - Výtoň
 
Zaměřena bude na vizi a strategii rozvoje Prahy v horizontu 10 let, na budoucí roli velkých městských institucí jako je Dopravní podnik, Institut plánování a rozvoje či Technická správa komunikací. Budeme mluvit také o konkrétních slibech, které zmínili straničtí kolegové lídrů v předchozích debatách.
 
Podrobnosti o akci
 

Přidat do fóra komentář ke článku