Praha 6 ztrácí tvář

Stromy a město - územní plán Prahy

13. května 2009, 18.00 - 20.00
Další informace: http://www.arnika.org/akce.shtml

vloženo: 11. května 2009
značky: magistrát | územní plán | životní prostředí

Beseda s architektem a urbanistou Karlem Maierem. Kde mají stát nové mrakodrapy? Co vyroste na místě Masarykova nádraží? O transparentnosti magistrátu a nové podobě Prahy.

Proč historické urbanistické koncepce počítaly se zelení? Uvědomují si dnešní radnice a developeři funkci zeleně pro kvalitu bydlení a hodnotu nemovitostí? Urbanista Karel Maier představuje funkci zeleně v lidských sídlech od středověku až do moderní doby. Virtuálně se přeneseme do Versailles, Karlsruhe, Washingtonu nebo Paříže. Od britského konceptu zahradních měst k velkorysému urbanismu Le Corbusiera a realitě satelitních měst ve Spojených státech. A jak je na tom Praha? Příprava nového územního plánu hlavního města ovlivní jeho podobu a rozvoj na příštích nejméně deset let. Právě nyní se rozhoduje o tom, zda Praha vsadí na kancelářské čtvrti, dálnice a mrakodrapy, nebo spíše promyšlenou architekturu, veřejnou dopravu, nové parky a kvalitní bydlení.

Prof. Ing. arch. Karel Maier, CSc. vede Ústav prostorového plánování, je proděkanem pro vědu a výzkum Fakulty architektury Českého vysokého učení technického a profesorem katedry staveb a územního plánování Fakulty životního prostředí České zemědělské university v Praze. Je mimo jiné autorem publikací Územní plánování a udržitelný rozvoj, Hospodaření a rozvoj českých měst 1850 - 1938 a Ekonomika územního rozvoje.

Akce se bude koná v kavárně, knihkupectví, galerii a vinotéce Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1

Další informace: Arnikaodkaz na jiný server

Přečtěte si článek o proběhlé akci


Přidat do fóra komentář ke článku