Asymetrický, amorfní, od pohledu předimenzovaný a v principu solitérní návrh se však neodůvodněně z celkového konceptu vyčleňuje a tím narušuje i urbanistické pojetí Vítězného náměstí. Projekt je poplatný zadání soutěže, pro které nebylo vyžádáno závazné stanovisko památkové péče. Provozem a funkcí náměstí v širších souvislostech se soutěžní návrhy proto nezabývaly.
MČ Praha 6 se zcela nepochopitelně zbavila svého vlivu na konečnou podobu budovy uzavřením smlouvy s nájemcem pozemku, aniž by si dopředu ujasnila, jak má Vítězné náměstí vypadat jako celek, jakou má mít funkci a jak má být řešena dopravní infrastruktura především ve vztahu k pěším a MHD. Nevíme také, proč MČ žádá změnu územního plánu na úpravu využití území na úkor veřejné vybavenosti, když veřejná vybavenost v centru MČ je pro občany prioritou.
Na rozdíl od radnice MČ Praha 6 jsme přesvědčeni, že dokud nebudou vyřešeny výše popsané funkční vztahy a určena přesná regulace zástavby Vítězného náměstí, je z pohledu veřejného zájmu stavba objektu "Line" neumístitelná a s vydáním územního rozhodnutí na tuto stavbu v této podobě nesouhlasíme.
Požadujeme, aby MČ svůj dosavadní přístup k zastavování takto hodnotných parcel v Praze 6 radikálně změnila. Požadujeme, aby na základě veřejné soutěže byl zpracován a přijat regulační plán pro Vítězné náměstí a jeho okolí. Teprve poté může investor vypsat novou otevřenou architektonickou soutěž na stavbu, která bude zcela respektovat koncepci a regulační plán na Vítězném náměstí.
Za Koalici občanských sdružení a iniciativ Prahy 6 (abecedně):