Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - vložení příspěvku

odpověď na názor
RE: 1. cena: Architektonický Atelier Radana ...
Tento projekt se mi nelíbí. Nelíbí se mi, že do staré historické zástavby se dává úplně jiný prvek, nedá se říci, že je to vlepenec, protože jednak výškou nekoresponduje s okolní zástavbou, ale značně ji převyšuje, to je vidět na první pohled, ani není třeba mít k dispozici plány. Také je zřejmé,že zde není dodržena uliční čára,která byla vždy městkou částí Prahy 6 požadována,proč není tedy dodržena? Povrch navržené budovy se mi také nelíbí, je skleněný. Měl by být matný, nejlépe štukový povrch, tak jak je to u ostatních tří budov. Pokud se má tímto doplnit Vítězné náměstí, tak by projekt měl navazovat a doplňovat, právě na dnes již historické budovy. Naopak líbilo by se mi,kdyžby navrhovaná budova, byla jakoby zrcadlovým projektem protější budovy Ministerstva obrany, od které MČ Prahy 6 i M.O. mají plány. Vnitřní členění by mohlo být jiné. Vnější vizuální vjem náměstí by měl působit celistvě, nejlépe tak,aby nebyl patrný časový rozdíl výstavby čtvrté budovy. Detaily ve štucích pak zase mohou být odlišné.
 * jméno
e-mail

Zadání e-mailu není povinné.
Pokud ho vložíte, můžete dostávat odpovědi na Váš příspěvek.
Na e-mail bude zaslána zpráva k potvrzení příspěvku.
 * kontrolní kód (opište jako číslo)
j ed n a dv a š est š est 
 * téma příspěvku
 * text
zbývá 1024 znaků
pouze
prostý text,
odkazy vkládejte s http://