Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - strukturovaně

20. října 2020 12.13 přidat komentář Sladovny v 90. létech minulého století, ... (obrázek)
Sladovny v 90. létech minulého století, vlevo vjezd do garáží autobusům, vpravo jejich odstavná plocha. Na sladovně doba budování socialismu kupodivu nezanechala výrazné stopy. Keramoprojekt je dnes VPÚ DECO.
Související článek:
Pět let je Podbaba bez komínů sladovny
20. října 2020 0.52 odpovědětRE: Sladovny v 90. létech minulého století, ... (Novák Darko)
Tak tady jsem v těchto sladovnách pracoval v roce 1969 jako montér kde jsme ze Strojíren potravinářského průmyslu montovali nová nastěrací zařízení a potom nové Kohouty Točáky na komínech.
To byl rok 1969 a srpnové oslavy na Václaváku :-D
A život mně opět zavál do těchto končin v roce 1982 když jsem přijel do DPM PRAHA v Dejvicích a začal jsem v pracovat jako řidič autobusu právě v těch garážích pod Sladovnou . A tak jsem vzpomínal jak jsem v roce 1969 montoval Kohouty a zařízení ve Sladovně. Tak jsem jezdíval po Praze s Busy a bylo fajn. Byly tam hodný lidi v Dejvicích , jen kdybych dostal byt. Tak bych tam zůstal. Ale osud mne zavál zpět do Olomouce a pak jsem ukazoval synkovi ze ZOO Praha komíny a garáže kde jsem pracoval když ještě nebyl na světě. Je hezké vzpomínat na roky když člověk dělal poctivou práci.
A proto se říkalo Práci čest. Ne proto že si to soudruzi vzali jako pozdrav. Ale proto že to byla pocta poctivé práci. Ä jako Havíři říkají dodnes Zdař Bůh, Tak se vzdávala Práci čest.