Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - podle data

20. října 2020 12.15 přidat komentář Pět let je Podbaba bez komínů sladovny (článek)
Koncem léta uplynulo 5 let od zbourání hlavního traktu podbabských sladoven s charakteristickými komíny. Původní záměr zachovat částečně jedinečnost místa dostal vážnou trhlinu, i z původního názvu nového sídliště "Sladovny" vymizely. Investor slibuje a radnice žádá repliku - vyjde zřejmě levněji než sanace původního objektu. Dojde na ni? Má to ještě smysl?
20. října 2020 1.36 odpovědětRE: Pět let je Podbaba bez komínů sladovny (Novák Darko)
Zdravím všechny kdo si pročítá ještě komentáře ke sladovnám v Dejvicích.
Jako montér z Olomouce jsem zanechal na sladovnách v Dejvicích hodně práce na montážích zařízení. Byly to Komíny Kohouty správně jsme říkali Točáky a ještě nastěrací zařízení do Hvozdů které bylo jako vývojové zařízení které nahradilo ruční práci lidí na hvozdech při nastírání mokrého naklíčeného sladu. Byla to pro mne krásná práce a byl jsem na ni hrdý. V roce 1969 bly práce na rekonstrukci technických zařízeních za provozu Sladovny dokončeny. To byly Srpnové oslavy a na Václavýku a v centru Prahy to vřelo..
Je na co vzpomínat.