Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - strukturovaně

5. ledna 2016 14.23 přidat komentář A takto má vypadat nástupce Viničky. Pod... (obrázek)
A takto má vypadat nástupce Viničky. Podle rozhodnutí je zástavba "v dotčeném území velmi různorodá", a tak její atypičnost "nenarušuje charakter zástavby" a "svou hmotou představuje sice výrazný, svou polohou však únosný akcent v území". Jak se vám líbí?
Související článek:
Namísto historické Viničky v Břevnově vyroste novostavba s kubusy na střeše
5. ledna 2016 14.23 odpovědětRE: A takto má vypadat nástupce Viničky. Pod... (Roman Krasnický)
No pokud se ptáte, zda se nová budova líbí, tak mně zcela určitě. Na rozdíl od těch paneláků hned vedle. A proto mně také připadá v tomto kontextu trochu legrační požadavek KÚR "přizpůsobit návrh řešení nového objektu měřítku a charakteru území".
Jak se zdá, "Praha 6 ztrácí tvář" se spojuje s Klubem za starou Prahu v boji proti moderní architektuře. Už jsem si toho všiml, kdy jste před časem ironicky psali o Kellnerově škole, která bude na Hadovce. Přitom tam opravdu nejde vytknout návrhu, že je předimenzovaný, vybočuje či porušuje nějaká měřítka. Možná ale jen vadilo, že to staví miliardář, nevím.