Praha 6 ztrácí tvář

Fotogalerie

vloženo: 21. září 2020
20 let rozpaků kolem vil na tř. Milady Horákové (obrázků: 69)
Již 20 let se táhne kauza vil na tř. Milady Horákové. Lordship koupil objekty v památkové zóně s vidinou "zhodnocení" jejich demolicí a následnou výstavbou administrativního komplexu. Dodnes naráží na nevoli památkářů i veřejnosti, a vily chátrají dál... :-(

vloženo: 25. července 2020
Původní opravdu "Pražská" mozaika nenávratně mizí (obrázků: 16)
Na Flemingově náměstí jsme se ještě nedávno mohli projít po původní opravdu "Pražské" mozaice, vysázené při vzniku čtvrti. O ztrátě historické dlažby v Praze (6) si můžete počíst i ve starším článku Pražská mozaika aneb po čem šlapeme.

vloženo: 6. června 2020
Do Památníku národního písemnictví přes parkoviště (obrázků: 18)
Po letech chátrání se blíží konec rekonstrukce Petschkovy vily V Sadech 44, kam se přesídlí Památník národního písemnictví a kde bude otevřeno Muzeum literatury. V ploše před budouvou vznikne parkoviště pro 29 aut.

vloženo: 21. dubna 2020
ČVUT - prespektiva 2030 (obrázků: 17)
Nechybělo málo a unikla by pozornosti výstava studentských prací - projektů rozvoje areálů v Dejvicích a na Strahově. Výstava je k vidění na skleněné fasádě ČIIRKu na ulici Jugoslávských partyzánů.

vloženo: 26. března 2019
Hotel Petynku vystřídá Polyfunkční (převážně bytový) dům (obrázků: 35)
Hotel vlnitých tvarů na Petynce nevyroste, nový developer přichází s polyfunkčním domem, s převažujícím podílem bydlení. V podzemí mají v budoucnu parkovat i návštěvníci plavečáku.

vloženo: 30. srpna 2016
4 etapy výstavby kybervěže ČIIRKu (obrázků: 8)
Menza se přifoukla a je z ní ČIIRK. Připomeňme si 4 etapy výstavby "kybervěže". Konstrukce poněkud komplikovaná. Výsledek poněkud rozpačitý.

vloženo: 31. května 2016
Salámová metoda Kauflandu na Vypichu pokračuje. Z lásky k Česku. (obrázků: 22)
Mezi přeborníky v postupném rozšiřování schválených a (zdánlivě) hotových staveb patří Kaufland. Na Vypichu přibydou další tisíce metrů čtverečních hlavně kanceláří. Jedná se už o třetí rozšíření původní stavby.

vloženo: 27. dubna 2016
Kulaťák - místo pro relaxaci a odpočinek (obrázků: 18)
Na Kulaťáku je těsně před dokončením pódium, které "s umístěním městského mobiliáře a rozličných drobných atrakcí pro veřejné využití bude v těchto místech nejen důvodem pro zastavení a chvilkové setrvání, ale též pro celkovou kultivaci této části Dejvic v protikladu s dopravou vysoce zatíženým prostorem Vítězného náměstí" (citace z usnesení RMČ).

vloženo: 28. února 2016
Linky: obtěžující zbytečnost nebo vítané zpestření? (obrázků: 16)
Ve čtvrtek 25. února večer spustila elektrotechnická fakulta světelnou interaktivní fasádu - "vytváří možnost zcela nového dialogu zde se pohybujících obyvatel a návštěvníků města se stávající architekturou budovy a v citové oblasti vyplňuje polohu opuštěného místa bez energie a bez obsahu."

vloženo: 14. října 2015
V parku Lázaro Cárdenase del Rio odhalena busta Bernardo O'Higginse (obrázků: 17)
V parku na náměstí Interbrigády byl odhalen pomník dalšímu "liberátorovi". Na úpravy parku zatím nedošlo.

vloženo: 16. září 2015
Startuje EIA na Kellnerovu prominentní školu Open Gate (obrázků: 24)
Hotel Praha zmizel z povrchu zemského. Na místě garáží, na jižní straně pozemku, vyroste výběrová škola Open Gate II. Rozjíždí se řízení EIA. Zveřejněné vizualizace nás moc nenadchly. Podívejte se s námi na některé detaily budoucí stavby.

vloženo: 13. srpna 2015
Nepovolené kácení u obory Hvězda (obrázků: 8)
Návštěvníci obory Hvězda si koncem července všimli poměrně rozsáhlé plochy vykácené zeleně u jižní obvodové zdi. Pokáceno bylo bez povolení a případ již řeší Odbor dopravy a životního prostředí ÚMČ P6.

vloženo: 4. července 2015
Archiv ČT24: Blanka. Jak se dělal největší tunel v naší historii (obrázků: 24)
Tunel Blanka může mít přívlastky nejdelší, nejdražší, nejspornější a také nejdéle stavěný. Několikrát se propadl, mnohokrát bylo oznámeno jeho otevření, aby později bylo zrušeno. Původní rozpočet 26 miliard nabobtnal na 37 miliard. Jak postupně narůstaly náklady, přímo úměrně se oddalovalo jeho otevření. Dění kolem tunelu průběžně sledovalo zpravodajství ČT.

vloženo: 12. června 2015
Zastavení zakázáno, sezení povoleno (obrázků: 10)
U Kulaťáku můžete posedět na bílých sedačkách z klínů. Galerie Jaroslava Fragnera pořádá festival Landscape Praha 2015 věnovaný krajině a veřejnému prostoru ve městě. Jeho součástí je i putovní Join/The Sofa Experience.

vloženo: 28. dubna 2015
Technická ulice: sakury :-) lípy :-( (obrázků: 15)
Stačilo několik slunečných dní a jako každý rok zazářily Technickou ulici v areálu vysokých škol rozkvetlé sakury. Lípy hned vedle však prodělaly divnou "odlehčovací kúru".

vloženo: 23. dubna 2015
Demolice v památkové zóně Staré Střešovice má povolení (obrázků: 6)
Do diskuzního fóra jsme obdrželi od všímavého občana několik fotografií demolice vily proti kostelu na náměstí Před Bateriemi. Podle informací zjištěných na stavebním úřadu MČ Prahy 6 je demolice povolena.

vloženo: 13. března 2015
Místo veleskleňáku Lordshipu bude na Špejcharu škola. Alespoň zatím. (obrázků: 8)
Skleněné monstrum Lordshipu na Špejcharu zatím nevyroste. Ve třech zachovalých vilách má najít zázemí Riverside School Prague.

vloženo: 30. prosince 2014
Bratříček Lordshipu - polyfunkční objekt Sparta (obrázků: 23)
Zatímco Lordship se svým LOP (Letná Office Parkem) vystrkuje drápky pozvolna a vytrvale, o to rychlejší nástup zaznamenáváme u jeho bezprostředního souseda těsně za hranicemi naší Šestky - u areálu Sparty (ACS Properties). Nové polyfunkční centrum právě vstupuje do EIA.

vloženo: 8. října 2014
Lordship (Letná Office Park) - EIA spuštěna! (obrázků: 19)
Zatímco vily na Milady Horákové v památkové zóně chátrají, bohatý developer upředl svoje plány na zrcadlící multifunkční centrum až na startovní čáru posouzení vlivu na životní prostředí. Kauzu Lordship sledujeme již dlouho, nahlédněte do podkladů EIA.

vloženo: 3. října 2014
A bourání na Ořechovce pokračuje... (obrázků: 15)
Před časem jsme odhalili zbourání vily vlastněné Blankou Matragi v památkové zóně Ořechovky. Úřady zareagovaly chabě, Matragi vyvázla vlastně beztrestně. A tak bourání pokračuje i jinde. K tomu přidáváme podobnou nepříjemnost lídryně ANO.

vloženo: 14. září 2014
Mydlářka: lepší pozemek pro školku nebo za pozemek peníze? (obrázků: 19)
Městská část Praha 6 uvažuje prodat pozemek přes 3000 m2 za skoro 50 milionů firmě Maraflex (tedy PPF). Nehodil by se k výstavbě školky, která se plánuje nedaleko v místě veřejného dětského hřiště?

vloženo: 30. srpna 2014
Mapa Prahy 6 2013 - s Ledním medvědem (obrázků: 6)
V informačních kancelářích městské části je k mání mapa Prahy 6 doplněná fotografiemi, nejrůznějšími informacemi o památkách atd. Na mapě pořízené v roce 2013 je zanesen i Lední medvěd, a Hotel Praha je již zbourán.

vloženo: 31. července 2014
Pražská mozaika aneb po čem šlapeme (obrázků: 55)
V Praze 6 běží už řadu let chodníkový program. Je to dobrý radniční počin. Nová mozaika obvykle nahrazuje škaredý asfalt. Bohužel za obecní peníze by mohl být výsledek přeci jen o kousek lepší. Mizí totiž historicky cenný materiál i tradiční vzory.

vloženo: 3. června 2014
Nedej se plus: Metro - konečná stanice Motol? (obrázků: 19)
S jistým zpožděním se metro do Motola rozjede příští rok na jaře. Historii a souvislosti nevydařeného projektu zmapovali redaktoři pořadu Nedej se plus.

vloženo: 7. května 2014
Atrakce za 9 milionů: procházka družební "Cestou Evropy" - PETICE! (obrázků: 25)
Volební období pomalu končí. Radnice i při rozpočtovém schodku tlačí peníze do nejrůznějších revitalizací, rekonstrukcí a rehabilitací parků. 9 milionů má zvýraznit družební města v parku mezi Velvarskou a Evropskou.

vloženo: 25. dubna 2014
Bořislavka: rozbíhá se EIA, Shopping & office centrum odkrývá svou tvář (obrázků: 33)
Po několika změnách developerů a i projektů se nyní zdá, že se výstavba centra na Bořislavce přeci jen rozběhne. Zatím se rozběhla EIA (posouzení vlivu projektu na životní prostředí). Z této dokumentace vybíráme několik obrázků a informací.

vloženo: 23. dubna 2014
Nápady pro Kulaťák. S čím studenti přijdou? (obrázků: 37)
Na poslední chvíli jsme zachytili přednášku Nápady pro Kulaťák. Byla předkrmem studentům Fakulty architektury ČVUT pro následný workshop. Co přitom navaří, uvidíme v květnu ve Skleňáku. Přinášíme několik obrázků z prezentace a pár postřehů. Na scéně byl samozřejmě také Lední medvěd.

vloženo: 17. března 2014
Matragi a její zbouraná vila plní 168 hodin ČT (obrázků: 23)
Prvotní informace našeho serveru o zboření vily ve vlastnictví Blanky Matragi spustila velký ohlas. Po vlastním odsouzeníhodném skutku jsou na řadě pokuty, okolnosti nové stavby na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

vloženo: 23. ledna 2014
Matragi bourá Ořechovku (obrázků: 24)
V městské památkové zóně "Vilová kolonie Ořechovka" zmizela pod rouškou "rekonstrukce" vila Pod Vyhlídkou 19. Majitel pozemku Matragi Design s.r.o. si žádá stavbu větší...

vloženo: 15. srpna 2013
Sladovna v Podbabě? Namísto repliky panelák s drátěnými rourami. Radnice? Zatím nic. (obrázků: 27)
Po několikaletém klidu se rozjíždí výstavba další etapy bydlení v Podbabě na místě někdejší sladovny. Etapa poslední, neb více se už opravdu na dotčené a již přehuštěné území nevejde.

vloženo: 9. června 2013
Ukousne bytový dům kus parku Královka? Petice! (obrázků: 16)
Radnice hodlá prodat zhruba 300 m2 dosud zelených ploch v parku Královka na výstavbu bytového domu. Místní se brání peticí.

vloženo: 14. května 2013
Lední medvěd na pitevním stole (obrázků: 87)
Na Ledního medvěda právě probíhá územní řízení. Trošku jsme si v medvědovi a událostech kolem něj zapitvali - přinášíme chronologický přehled hlavních informací, které jsou nám ke kauze známy. Nepopíráme medvědí architektonickou výjimečnost, ale na Engelův Kulaťák jednoduše nepatří.

vloženo: 21. dubna 2013
Konec března = konec vegetačního klidu = kácení (obrázků: 42)
S koncem ledna se zvyšuje frekvence úředních razítek povolujících kácení a dřevorubci si brousí pily. Pokud jste zaznamenali kácení i ve svém okolí, pošlete nám foto (info[zavinac]praha6ztracitvar·cz či lépe přes úschovnu), galerii rádi (vlastně neradi!) doplníme. (Poslední aktualizace 22. 4. večer)

vloženo: 30. března 2013
O zbourané vile v Rooseveltově 12 v Šestce - poněkud účelově (obrázků: 7)
Před necelým rokem zmizela vila v Rooseveltově ulici 12 za účelem výstavby nového bytového domu "Bubeneč gardens". Článek v Šestce demolici zdůvodňuje - domníváme se, že poněkud účelově.

vloženo: 28. března 2013
Polyfunkční soubor "CTR Evropská" zatíží klidné bydlení (obrázků: 41)
Těsně za ruzyňskou křižovatkou Pražského okruhu, v pruhu sevřeném Evropskou a Leteckou, se chystá výstavba polyfunkčního souboru "CTR Evropská". Místním se výrazně zhorší dopravní situace, obsluha má být vedena dosud klidnými ulicemi.

vloženo: 10. prosince 2012
Co na výstavě P6 mění tvář chybělo? (obrázků: 44)
Radnice předvedla na letošním ročníku výstavy Praha 6 mění tvář řadu projektů. Na Šestce se hodně postavilo a mnohé se chystá, vše se vejít nemohlo. Nicméně na místě některých panelů (např. Galerie Anderle) mohly být panely s daleko podstatnějším obsahem. Něco z chybějícího uvádíme.

vloženo: 18. listopadu 2012
EIA na Ledního medvěda (obrázků: 24)
Na výstavě před Skleňákem byla radnicí prvně odhalena podoba budovy PPF. Mezitím se už na Ledního medvěda rozběhla EIA (posouzení vlivu na životní prostředí). Nahlédněte, co obsahuje.

vloženo: 13. listopadu 2012
Praha 6 mění tvář 2012: výstava zahájena (obrázků: 9)
Chvíli po 17. hodině se rozzářil chodník před Skleňákem svitem výstavních panelů. Byl zahájen 6. ročník výstavy Praha 6 mění tvář. Mrkněte se na pár fotografií ze světly namodralého večera.

vloženo: 6. listopadu 2012
Příboj v územním plánu - vlna celoměstsky významných změn IV (obrázků: 41)
Nový územní či metropolitní plán je v nedohlednu, ten stávající je už jako řešeto. Další vlna celoměstsky významných změn přichází. Představujeme změny na Praze 6 seřazené pěkně podle svých čísel.

vloženo: 29. října 2012
Evropská 11: může se kácet a stavět (obrázků: 15)
Koncem října vydává stavební úřad povolení ke stavbě další administrativní budovy vedle Diplomatu - ještě pod názvem "Evropská 11", po změně vlastníka projektu však vyroste na Evropské "Terminal". Pozemek pro stavbu pronajala radnice v roce 2007 na 70 let dopředu.

vloženo: 28. října 2012
Mydlářka: zahuštění (obrázků: 26)
Trojúhelník mezi ulicemi Mydlářka, Na Vlčovce a Šárecká láká k zahuštění. Dva přízemní objekty mezi činžáky jsou úředně nazvány prolukou a na jejich místo se vmezeří bytové domy. S novými byty vzniká i potřeba parkovat. Vzniknou ve vnitrobloku garáže? Vyroste na místě nedávno vybudovaného hřiště mateřská školka? Nebude místním chybět prodejna?

vloženo: 15. října 2012
Pět let je Podbaba bez komínů sladovny (obrázků: 55)
Koncem léta uplynulo 5 let od zbourání hlavního traktu podbabských sladoven s charakteristickými komíny. Původní záměr zachovat částečně jedinečnost místa dostal vážnou trhlinu, i z původního názvu nového sídliště "Sladovny" vymizely. Investor slibuje a radnice žádá repliku - vyjde zřejmě levněji než sanace původního objektu. Dojde na ni? Má to ještě smysl?

vloženo: 13. října 2012
Zažili jsme "město jinak" v Mařákově ulici (obrázků: 15)
Přinášíme několik obrázků ze sousedské pouliční slavnosti na rozhraní Dejvické a Mařákovy ulice. Díky slavnosti šlo opravdu "zažít město jinak" než jsme běžně zvyklí. Akce byla součástí pestrého programu festivalu Živé město.

vloženo: 12. října 2012
Diskutujme se studenty: co na Hradčandě? (obrázků: 12)
Spolek posluchačů Fakulty architektury ČVUT pořádá laždoročně soutěž studentů. Některé projekty se letos zaměřily na prostor na Hradčandě, kde někdejší blok domů ustoupil v 70. letech minulého století výstavbě metra. Přinášíme několik obrázků, další si můžete prohlédnout na venkovní expozici před Novou budovou ČVUT. Zajímavé je, že některé projekty respektují železnici na povrchu, některé ne.

vloženo: 22. srpna 2012
Další krok k obestavění Diplomatu (obrázků: 25)
Stavební úřad spustil poslední krok k výstavbě administrativní budovy Evropská 11, rozběhlo se řízení o vydání stavebního povolení. Je zajímavé, že stavba proběhne na pozemku pronajatém Prahou 6 a to na 70 let dopředu.

vloženo: 25. července 2012
ČVUT přifukuje Technickou menzu na Partyzánech (obrázků: 30)
Již delší dobu se chystá "revitalizace" budovy technické menzy na Jugoslávských partyzánech. V budově má sídlit nově vzikající Český institut informatiky a kybernetiky (ČIIK). Dřívější projekt s nepřiměřeně vysokou 14podlažní skleněnou věží neprošel, do úředního soukolí vstupuje snížená varianta.

vloženo: 6. června 2012
Intimita Za Humny (obrázků: 13)
Přínášíme obrázky jednoho menšího projektu bytových domů v Ruzyni v ulici Za Humny. Kde dříve bývala humna, už nebudou, posunou se dále, až nakonec žádná nezbydou. Pozoruhodné je postupné přiklonění se Komise územního rozvoje MČ Praha 6 k větší míře zastavění.

vloženo: 2. června 2012
Rooseveltova ulice: vila ustupuje, Bubeneč Gardens nastupuje (obrázků: 18)
Před nedávnem jsme připomněli několik zmizelých vil za poslední dobu. Nyní přibyla (vlastně ubyla) další v Rooseveltově ulici 12. Na jejím místě vyroste moderní bytový dům Bubeneč Gardens.

vloženo: 1. června 2012
Alej Thákurova - zbytečné pokácení 10 stromů (obrázků: 27)
Po menší prodlevě přinášíme několik informací dokreslujících případ lip v Thákurově ulici. Zbytečně bylo pokáceno 10 stromů, okologická újma je asi 8.000.000 Kč. Náhradní výsadba není v dobrém stavu.

vloženo: 20. května 2012
Může na Špejchaře stát kancelářský monolit? (obrázků: 21)
Tak se ptala radnice Prahy 6 v roce 2003 a odpovídala rozhodně NE. Dnes však obrací a říká ANO, a to komplexu ještě většího objemu. Velký developerský projekt se chystá poblíž křižovatky Špejchar na místě vybydlených i opravených vil, uvnitř Městské památkové zóny "Dejvice, Bubeneč, Horní Holešovice".

vloženo: 16. května 2012
Vily mizející... (obrázků: 21)
V poslední době se ve "staré" zástavbě namísto meziválečných vil tu a tam objeví nějaká ta novostavba. Podívejte se na některé z nich.

vloženo: 24. března 2012
Lípy Thákurova † (obrázků: 56)
Pěkné klidné jarní sobotní ráno přeťaly zvuky motorových pil...

vloženo: 29. února 2012
Blanka - později a dráže (obrázků: 14)
V lednové Šestce vyšel téměř oslavný článek ke dřívějšímu zprovoznění Patočkovy ulice. Je však k podobnému tónu článku důvod? Podívejte se na několik postřehů.

vloženo: 14. listopadu 2011
Menší problém Houstone, trošku to tu houstne II. (obrázků: 28)
Rozhraní Střešovic a Břevnova je nyní zatíženo stavbou mimoúrovňové křižovatky Malovanka. Okolí křižovatky se neuleví ani po jejím dokončení - nejen hustším provozem v křižovatce, ale i dalšími stavbami vznikajícími v okolí. Doplňujeme první díl a přinášíme konečně další várku obrázků, od devítky dál.

vloženo: 13. listopadu 2011
Kulaťák: silné znečištění v důsledku prašnosti a zplodin z ovzduší (obrázků: 8)
Jako nadpis článku posloužila přesná citace z listopadového čísla Šestky - radnice tak pojmenovala stav ovzduší na Kulaťáku. Tyto vlivy způsobily na památníku černé mastné skvrny. Co způsobují nám?

vloženo: 9. října 2011
Tramvaj až do Podbaby, kolony až do Podbaby (obrázků: 34)
Poslední srpnový den byl slavnostně zahájen provoz tramvají po zrekonstruovaných "Pratyzánech", tramvají lze dojet až dolů do Podbaby. Současně ale narostly i kolony aut a cestujícím v autobusech prodloužení tratě paradoxně příliš nepomohlo. Z dříve uvažovaného provozu autobusů po kolejích totiž sešlo.

vloženo: 15. srpna 2011
Kdo seje metro, sklízí multifunkční komplexy (obrázků: 22)
Pozemky kolem nových stanic metra zákonitě přitahují developery. Podívejte se, co nás čeká ve Veleslavíně a na Červeňáku (vlastně na Bořindě)

vloženo: 13. května 2011
Zvednutá opona: Obytný soubor "U Strnadových zahrad" (obrázků: 19)
Magistrát s podporou radnice Prahy 6 chce urychleně schválit "celoměstsky významnou změnu" ÚP, která by vedla k výstavbě nové čtvrti na rozhraní Vokovic a Veleslavína. Podívejte se, jak má obytný komplex vypadat.

vloženo: 18. dubna 2011
Menší problém Houstone, trošku to tu houstne (obrázků: 25)
Rozhraní Střešovic a Břevnova je nyní zatíženo stavbou mimoúrovňové křižovatky Malovanka. Okolí křižovatky se neuleví ani po jejím dokončení - nejen hustším provozem v křižovatce, ale i dalšími stavbami vznikajícími v okolí. Přinášíme první várku obrázků (druhá várka zde).

vloženo: 14. dubna 2011
U Nikoly Tesly - do stromů tesli. A postaví pomník. (obrázků: 11)
V ulici - parčíku Nikoly Tesly byla pokácena řada stromů. Uprostřed trávníku vyroste pomník vyznamného elektrotechnika.

vloženo: 23. února 2011
Na Santince vyroste nový bytový dům (obrázků: 12)
Před šesti a půl roky prodala MČ Praha 6 pozemky Na Santince - tím bylo v podstatě o využití dosud zelené plochy rozhodnuto. Byty už se prodávají, zbývá několik posledních úředních štěmplů a hurá, může se stavět!

vloženo: 24. listopadu 2010
Senátor Bratský a radnice Prahy 13 "staví" ve vokovické zeleni administrativní budovu (obrázků: 14)
Radnice Prahy 6 zahájila územní řízení o umístění nové administrativní budovy namístě dnešní zelené plochy vedle sídla Citibank. Titulek je trošku nadnesený - nicméně - některé souvislosti jsou zajímavé.

vloženo: 3. listopadu 2010
"Kdo mohl vymozkovat zástavbu u hotelu Diplomat!" (obrázků: 22)
To je zděšený výkřik z návštěvní knihy výstavy Praha 6 mění tvář v roce 2008. Co se zdálo naprosto neskutečné, pomalu probublává úřednickými kolečky a stává se skutečností...

vloženo: 29. září 2010
Projekt Byty Bubeneč (obrázků: 15)
Projekt "Byty Bubeneč" nabízí moderní a kvalitní bydlení v oblíbené rezidenční lokalitě Prahy 6 na rozhraní Dejvic a Bubenče a urbanisticky navazuje na stávající prvorepublikovou vilovou zástavbu s její nezaměnitelnou atmosférou. Důraz je kladen na pohodlné a slunné bydlení v klidu a zeleni, vzniklé spojením moderní architektury s tradičními prvky.

vloženo: 28. září 2010
Památková zóna v Liboci? (obrázků: 14)
Stará Liboc se má stát památkovou zónou. Alespoň to tvrdí odbor výstavby MČ Praha 6. Pojďte se podívat, co se v Liboci již postavilo a co se stavět chystá.

vloženo: 7. února 2010
SNEO postaví 8 bytových domů (obrázků: 7)
V prostoru současného administrativního areálu hodlá postavit SNEO osm nových bytových domů. Podívejte se, jak mají domy vypadat.

vloženo: 4. prosince 2009
Tunel do Podbaby aneb vyhledávací studie tras Severní radiály (obrázků: 6)
Podívejte se, jak má prodloužit obchvat Kulaťáku tunelem do Podbaby, jak bude vypadat nová velká křižovatka s Evropskou a jaké další komunikace vzniknou.

vloženo: 9. listopadu 2009
Některé změny v konceptu územního plánu HMP (obrázků: 30)
Podívete se na některé změny na Praze 6, které jsou zaneseny v konceptu nového územního plánu hl. města Prahy.

vloženo: 21. srpna 2009
Nová "reklamní kampaň" na stavbě Městského okruhu (obrázků: 7)
Na ohradách kolem staveniště Městského okruhu se objevily nové "reklamní slogany". Posuďte sami, jak bude v roce 2011 pěkně.

vloženo: 16. června 2009
Rekonstrukce Terronské II. (obrázků: 6)
Mezi ulicemi Rooseveltova a Lotyšská pokračuje rekonstrukce Terronské. Podívejte se, jak.

vloženo: 13. května 2009
Terronská - chodníkový program a cyklostezka (obrázků: 13)
Podívejte se, jak vypadají nové chodníky a cyklostezka v Terronské ulici

vloženo: 11. května 2009
Nová budova Fakulty architektury ČVUT (obrázků: 12)
V areálu ČVUT se rozjíždí výstavba nové budovy FA, stromy musejí pryč.

vloženo: 24. února 2009
Zápisy v návštěvní knize výstavy Praha 6 mění tvář IV. (obrázků: 16)
Návštěvníci výstavy nebyli s předloženými projekty zdaleka nadšeni. Zvlášte negativně vnímali úbytek zeleně.

vloženo: 23. února 2009
Dům seniorů (obrázků: 2)
Stavět domy pro seniory je nezbytné a chvályhodné. Bylo by však vhodné pamatovat na to, že jejich obyvatelé potřebují více služeb a kontaktů s okolním světem, než jim poskytuje bezprostřední sousedství hřbitova.

vloženo: 23. února 2009
Blíž Pražanům (obrázků: 4)
Absurdní divadlo: hesla na velkoformátových fotografiích na ohradách kolem staveniště tunelu Blanka jsou zcela mimo realitu. O čem vlastně chtějí jejich autoři veřejnost přesvědčovat?

vloženo: 23. února 2009
Cyklostezky (obrázků: 6)
Nesmyslně projektované a nebezpečně postavené cyklostezky těžko budou pro cyklisty použitelné. Politici i stavební firmy však přesto neváhají veřejnosti tvrdit, že na cyklisty pamatují…

vloženo: 23. února 2009
Potok na Dlouhém lánu (obrázků: 1)
Smutná ukázka „konců“ přírodních prvků na území Prahy 6. Proč o ně pečovat a chránit je, když je mnohem jednodušší je zlikvidovat? Voda je čím dál vzácnější a do města patří. Voda dokáže veřejný prostor příjemně oživit, a nemusí jít jen o uměle vytvořené vodní prvky - i potok může mít ve městě své místo.

vloženo: 23. února 2009
Tunel Blanka (obrázků: 8)
Existenci severojižní magistrály politici rádi kritizují, výstavbou tunelu Blanka však pokračují v dopravních stavbách ve stejném duchu. Hustého automobilového provozu tak nezůstane ušetřeno ani nejbližší okolí jedné z nejvýznamnějších pražských i národních památek – Pražského hradu.

vloženo: 22. února 2009
Kaufland na Vypichu (obrázků: 3)
Alarmující příklad necitlivosti územního plánování – stavba komerčního centra (KC Vypich) v těsné blízkosti přírodní a historické památky – obory Hvězda. Opravdu musí stát komerční stavby a nákupní centra úplně všude? Pláň s neopakovatelným výhledem by byla lépe využita, kdyby zůstala veřejným prostorem.

vloženo: 20. února 2009
Projekty na prodloužení metra A západním směrem (obrázků: 2)
Různé projekty na prodloužení metra A západním směrem


Přidat do fóra komentář ke článku