Fórum - podle data
Všímám si, jak podnikatelské iniciativy proměňují českou krajinu k jejímu neprospěchu. Zejména v blízkém okolí velkých měst. Snad i proto, že zdejší méně početné obyvatelstvo nestačí na účinný odpor. Že by ale v Praze v lokalitě „Na špejchaře“ mohlo vzniknout osmipatrové monstrum, které by se stalo protiváhou Hradčan, je těžko uvěřitelné. Vždyť Pražanů, kteří by se proti tomu mohli (a měli) ozvat, je tady dost! Nebo snad ne?
Petr Příhoda
Dobrý den,
na toto téma je doplněn článek "ČVUT přifukuje Technickou menzu na Partyzánech"
praha6ztracitvar.cz
1. Projekt představuje pouze dílčí řešení při vstupu do Třídy jugoslávských partyzánů.
2. Projekt nerespektuje pseudoklasicistní charakter zástavby ostatních stran náměstí s výjimkou nezastavěné plochy před Šolínovou. Porušuje tento ráz způsobem velmi necitlivým. Tvarově i materiálově. Nerespektuje ani hladinu střech této původní zástavby. Tu by snad bylo možné opustit jen tehdy, kdyby na protější straně vyrostl podobný objekt. Jan Cháb
S potěšením jsem v minulých letech sledoval, jak v rámci "Chodníkového programu" probíhá rekonstrukce ulic na Hanspaulce. Již neobnovitelná původní kamenná mozaika, utopená v asfaltu z dob minulých byla nahrazena kamennou mozaikou novou - z lámané žuly, podél obrubníku s dvouřadým proužkem z bílé kostky. Chodníky (např, ulice Na Hanspaulce, Na Kuthence...) byly po opravě zakončovány v křižovatkách tak, aby na ně bylo možné navázat při dalších opravách do další ulice. Dnes ráno jsem zjistil, že ulice Fetrovská bude dlážděna betonovou dlažbou, která na Hanspaulku nepatří, nezapadá a nenavazuje. Přitom původní projekt byl vypracován pro kamennou mozaiku. Kdo odpovídá za celkový vzhled Hanspaulky a kdo má na svědomí, že co ulice to jako - každý pes jiná ves...?
Alexandr Brynych
Praha 6
Další vila zmizela na jaře 2012 na rohu ulice Juárezova a Českomalínská!! To je neuvěřitelné, že je to možné!
Ahoj, radniční Švestka je pořád stejná. Jméno nové starostky je tam každé číslo snad 10x. Možná by se ten plátek mohl přemenovat na "Růžové brejle Prahy 6". Nejvíc mne pobavilo hod vlaštovky na 50 metrů za jejího dohledu. A co jsem slyšela, radnice ty zprávy ještě dotuje asi 50000 korun každý měsíc. Dík za článek a odvážné dloubnutí do radnice, držím vám palce! K.
Je stanoveno verejne ustni jednani 8.8.2012 v 9 hod. na OÚ P6 - viz Oznameni stav. uradu P6. Druhe kolecko, kde ČVUT snazi prosadit 10-patrovy vezak v ulici Jugoslavskych partyzanu 1530/3 v miste Menzy/ Billa blizko Kulataku.
Zdravi PS
www.praha6.cz
My všichni - kteří žijeme v tomto státě kontinuálně od "sametové" - víme, že může. Zdaleka to nebude první(ani poslední)zrůdnost, která se námi zvoleným zastupitelům (na všech stupních), podaří a podařila. Bezvýhradně souhlasím se všemi příspěvky na fóru, všechny námitky, které bych za sebe chtěla vznést, byly vzneseny. Ve Slavíčkově ulici jsem žila 59let, z rodinných důvodů jsem ji v loňském roce - slzíc - opustila, měla bych tedy být ráda, že jsem to "stihla"?? Zůstala jsem na šestce - v Liboci, náhodou i tady se má nesmyslně stavět a tím, pro změnu, zničit krásný přírodní kout. Chci jen dodat: mám 'jen' střední všeobecné a zdravotnické vzdělání, ale kdybych kdysi naslouchala svým pacientům a pečovala o ně - tedy pracovala tak, jak pečuje - pracuje většina našeho zastupitelstva, jsem přesvědčena, že bych díky příbuzným či pozůstalým skončila v soudní síni. Nezbývá, než věřit a doufat, že rozum, hrdost, cit a krása zvitězí dřív, než bude úplně pozdě.
Neměl by rozhodně stát z několika důvodů, které již byly správně vyjmenovány v níže uvedených komentářích, ale také z dalšího důvodu:
Při stavbě tunelu Blanka byla jeho trasa vedena právě mezi těmito vilami a vilami na druhé straně ulice Milady Horákové ( Indická ambasáda, Církev posledních dní Ježíše Krista) tak, aby mohly tyto vily zůstat na svém místě a byla zde urbanistická kontinuita vilové čtvrti plynule přecházející do Letenského parku. Projektantem Tunelu Blanka firmou Satra byly dokonce naprojektovány specielní a nákladná opatření pro záchranu těchto vil, která byla i následně provedena z kapes daňových poplatníků.
Nerozumím tomu, proč tyto vily mohly přežít náročnou a nákladnou stavbu tunelu pod nimi a nemohou přežít spekulativní tlak investorů ?? Pakliže před několika lety existovala společenská a politická shoda na zachování těchto objektů měla by existovat i nadále, protože do jejich záchrany bylo již nemálo investováno!!
Určitě NE.
a) Celá oblast od Špejcharské křižovatky směrem k ulici Pod kaštany je vybudovaná na přelomu 19. a 20. století. Její krásné a mnohdy památkově chráněné vily jsou chloubou Prahy i celé naší země. Mnozí diplomaté nás informují, že tolik kvality a krásy na jednom místě neviděli nikde jinde na světě. Kancelářský monolit by svým stylem a zejména svou mohutností znamenal hrubé narušení této unikátní zóny.
b)Pro tuto zónu existuje omezení výšky nových staveb, které by tímto bylo porušeno.
c) Po celém městě vidím na kancelářských budovách inzerce k pronájmu volných prostor. Proč budovat další, pokud existující budovy nejsou plně využity?