Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - podle data

 <<<  1 - 10  11 - 20  21 - 30  31 - 40  41 - 50  51 - 60  61 - 70  71 - 80  81 - 90  91 - 100  101 - 110  111 - 120  121 - 130  131 - 140  141 - 150  151 - 160  161 - 170  171 - 180  181 - 190  191 - 200  201 - 210  211 - 220  221 - 230  231 - 240  241 - 250  251 - 260  261 - 270  271 - 280  281 - 290  291 - 300  301 - 310  311 - 320  321 - 330  331 - 340  341 - 350  351 - 360  361 - 370  371 - 380  381 - 390  391 - 400  401 - 410  411 - 420  421 - 430  431 - 440  441 - 450  451 - 460  461 - 470  471 - 480  481 - 483  1 - 483  >>> 
28. listopadu 2012 14.26 odpovědětRE: RE: RE: Skupinka podvratných živlů mezitím rozvi... (Josef Eliáš)
Zdravím Dejvičáku , Dejvičáku ,
já se za svůj názor a jméno nestydím , proto se aspoň podepisuji svým jménem , ale přesto si nechám od Vás vysvětlit v čem se pletu a jak to
tedy bylo myšleno.

Děkuji

Josef
28. listopadu 2012 13.57 odpovědětRE: Paní starostka se nebála jít do diskuse ... (Josef Eliáš)
Na tomto obrázku jsem já osobně . Samozřejmě , že se paní starostka nebojí jít do diskuze, protože je rozhodnuto bez nás. Pozemky v Radimově ulici byly již prodány developerům v roce 2008 a chystá se zde demolice Vincentina a Břevnovského "mrakodrapu" . Dále pak nastane výstavba masivních domů ničící okolí. Na přání
avýhrady občanů Břevnova ( byly zaslány petice) nikdo nebere zřetel.
Paradoxně na konci celé diskuze paní starostka řekla , že se jí projekt také moc nelíbí, ale .......

J.Eliáš
28. listopadu 2012 8.33 odpovědětRE: P6 mění tvář - beseda č. 2: Vítězné náměstí a „úřednická kol (j-z)
Je mi z toho - mírně řečeno - špatně. A to až se vytříbí Dejvice Center, to teprve bude maso. Po dokončení všech megalomanských staveb očekávám dopravní kolaps v širším prostoru.
26. listopadu 2012 13.00 odpovědětRE: Národ v hrobě - Proměna Vítězného náměstí (jiri gebert)
v projektu Vítězné náměstí, podobně jako v jiných záměrech je třeba nahlédnout pozadí,( pozadí opozice rozkryla) ,exploatačních projektů a roli radnice
jako podnikatelského subjektu v případe SNEO,nebo podnikatelské agentury v soukromých investičních akcích.
jiří Gebert
17. listopadu 2012 23.07 odpovědětRE: Vítězný projekt na Vítězném náměstí aneb co na Kulaťáku vyro (občan Prahy 6)
Už celá soutěž byla zjevně nelegální, protože vypisovatel pominul podmínky Vyhlášky hl. m. Prahy č. 10/1993, o prohlášení částí území hlavního města Prahy za památkové zóny a o určení podmínek jejich ochrany (včetně Dejvic).
Předmětem ochrany v památkových zónách jsou zejména "historický půdorys a jemu odpovídající prostorová a hmotná skladba, "; +v části:"Podmínky pro stavební a další činnost" se jasně říká - "při nové výstavbě, přestavbě a modernizaci musí být zohledněn charakter a měřítko zástavby a prostorové uspořádání památkových zón".Přečtěte si celé, právníci by měli být ve střehu..
15. listopadu 2012 3.33 odpovědětRE: Jak se bude Praha rozvíjet po roce 2016? Město pro lidi, neb (Jakub Těšínský)
Byli jste někdo na té konferenci? Jaké jsou vaše dojmy?
14. listopadu 2012 13.08 odpovědětRE: RE: Skupinka podvratných živlů mezitím rozvi... (Dejvičák)
Josefe, Josefe, já si myslím, že se pleteš a ti podvratní živlové jsou myšleni jinak a ten totalitní termín je použitý schválně.
13. listopadu 2012 12.37 odpovědětRE: Skupinka podvratných živlů mezitím rozvi... (Josef Eliáš)
Již je to jak za totality . Pokud někdo nesouhlasí s masivní zástavbou ,prodejem pozemků developerům , ničením parků a historické zástavby je hned podvratný živel.
Jen tak dál s novou betonovou tváří Prahy 6
12. listopadu 2012 10.40 odpovědětRE: 1. cena: Architektonický Atelier Radana ... (Přemysl Herzán)
Tento projekt se mi nelíbí. Nelíbí se mi, že do staré historické zástavby se dává úplně jiný prvek, nedá se říci, že je to vlepenec, protože jednak výškou nekoresponduje s okolní zástavbou, ale značně ji převyšuje, to je vidět na první pohled, ani není třeba mít k dispozici plány. Také je zřejmé,že zde není dodržena uliční čára,která byla vždy městkou částí Prahy 6 požadována,proč není tedy dodržena? Povrch navržené budovy se mi také nelíbí, je skleněný. Měl by být matný, nejlépe štukový povrch, tak jak je to u ostatních tří budov. Pokud se má tímto doplnit Vítězné náměstí, tak by projekt měl navazovat a doplňovat, právě na dnes již historické budovy.
Naopak líbilo by se mi,kdyžby navrhovaná budova, byla jakoby zrcadlovým projektem protější budovy Ministerstva obrany, od které MČ Prahy 6 i M.O. mají plány. Vnitřní členění by mohlo být jiné. Vnější vizuální vjem náměstí by měl působit celistvě, nejlépe tak,aby nebyl patrný časový rozdíl výstavby čtvrté budovy.
Detaily ve štucích pak zase mohou být odlišné.
29. října 2012 13.53 odpovědětRE: o.s. Bubeneč sobě (Stanislav)
Bydlím v Bubenči 67 let.Naši představitelé chtějí veškerou krásu kterou tady budovali naši předkové asi zbourat a nahradit kancelářemi a obchodnímy centry. Je nevídané jak dokázali architekti zdevastovat okolí Hradčahské a Špejcharu. Pod tratí byl podchod už za 1 republiky, i po výstavbě metra tam byl dostačující a plně funkční podchod. Ale musel se udělat nový a drahý. A navíc Bubenečská ulice skončila u restaurace Sokolovna. Její pokračování až k Prašné Bráně se asi už nikdy neonoví. Podobný nevkus je i křižovatka Špejchar. Stydím se za naše radní, že takto znevažují a ničí naši krásnou čtvrť.
Budu podporovat jakoukoliv akci pro zachování původní zástavby Bubenče.
 <<<  1 - 10  11 - 20  21 - 30  31 - 40  41 - 50  51 - 60  61 - 70  71 - 80  81 - 90  91 - 100  101 - 110  111 - 120  121 - 130  131 - 140  141 - 150  151 - 160  161 - 170  171 - 180  181 - 190  191 - 200  201 - 210  211 - 220  221 - 230  231 - 240  241 - 250  251 - 260  261 - 270  271 - 280  281 - 290  291 - 300  301 - 310  311 - 320  321 - 330  331 - 340  341 - 350  351 - 360  361 - 370  371 - 380  381 - 390  391 - 400  401 - 410  411 - 420  421 - 430  431 - 440  441 - 450  451 - 460  461 - 470  471 - 480  481 - 483  1 - 483  >>>