Praha 6 ztrácí tvář

Články

vloženo: 1. ledna 2022
PF 2022
Do nového roku 2022 přejeme všem v prvé řadě zdraví, hodně pohody, spokojenosti a štěstí. Užijme si letos a snad ještě pár let jedinečnou volnou plochu uprostřed města, než bude zastavěna ;-)

vloženo: 1. ledna 2021
PF 2021
Do nového roku 2021 přejeme všem v prvé řadě zdraví, hodně pohody, spokojenosti a štěstí. Jsme zvědavi na novou podobu Kulaťáku - jak nakonec rekonstrukce dopadne?

vloženo: 14. června 2020
Park Lazáro Cárdenase se (konečně) dočká (příměřené) rehabilitace
Před několika lety ohromila radnice místní obyvatele velkolepým plánem na zřízení "parku liberátorů" s velkoplošným bazénem, namísto přírodního parku u ZŠ Antonína Čermáka. Po protestech a medializaci projekt skončil. Nedávno bylo v tichosti vydáno územní rozhodnutí pro střízlivé vylepšení zanedbaného parku.

vloženo: 15. května 2020
Žofie mlží do další sezóny
Dnes slaví svátek Žofie, jméno nyní nepříliš obvyklé, avšak v poslední době v myslích místních značně ožilo díky/kvůli (vyberte dle libosti) nedávno instalovanému vějíři před (resp. za) Píseckou branou. Přinášíme malé ohlédnutí.

vloženo: 1. ledna 2020
PF 2020
Do nového roku 2020 přejeme všem hodně zdraví, pohody, spokojenosti, štěstí a na balkonech čisté prádlo.

vloženo: 26. září 2019
Ztratí Ořechovka původní podobu svých vil?
Nový majitel vily Na Ořechovce 68 v památkové zóně vilové čtvrti zamýšlí zvětšit prostor pro bydlení a pod velkou plochou zahrady zbudovat garáž a bazén.

vloženo: 27. srpna 2019
Matragi svou vilu na Ořechovce nepostaví
Před pěti a půl lety jsme přinesli informaci o zboření vily v památkové zóně "Vilová kolonie Ořechovka". Nyní po opakovaném nesouhlasu komise Ministerstva kultury vzal vlastník pozemku, společnost Matragi Design s.r.o., žádost o výstavbu moderní vily zpět.

vloženo: 18. března 2019
Namísto Ledního medvěda "Klec na medvěda" - po vzoru průmyslových skeletových staveb
Na Kulaťáku má vyrůst nový bytový dům podle návrhu arch. Jakuba Cíglera. Přirovnání k průmyslovým stavbám není vymyšlené, ale je citací z územního rozhodnutí. Podívejme se na záměr podrobněji.

vloženo: 5. března 2019
Šatovka pro seniory = bezprecentní zásah do zeleně Šárky (Spolek Šárecké údolí)
Radnice chystá na Šatovce seniorské centrum. Uskutečnění vítězného projektu ze soutěže bude znamenat velký zásah do přírodního parku Šárka.

vloženo: 23. října 2018
ÚZSVM: Informace k plánované veřejné dražbě zámečku Veleslavín (Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových15. října 2018)
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových reaguje na svém webu na "zveřejněné nepřesnosti". Zdá se nám, že kdyby nenechal další nakládání s majetkem na poslední chvíli, nemusel by např. argumentovat měsíčními 70tisícovými náklady na údržbu po skončení nájmu CMC.

vloženo: 10. října 2018
Praha 6 ztrácí tvář je desetiletá
V tichosti, bez velkých oslav a ohňostrojů jsme si v minulých dnech připomněli 10 let od vzniku naší iniciativy.

vloženo: 7. října 2018
Zachovejme Zámek Veleslavín a jeho park! Aktuální dění.
Žhavým tématem v Praze 6, zvláště potom v oblasti Veleslavína a Vokovic, je osud jedinečného areálu Veleslavínckého zámečku. Dosud státnímu majetku hrozí veřejná dražba.

vloženo: 3. října 2018
Obecní volby 2018 za dveřmi - poradí ankety?
V pátek a sobotu 5. a 6. října 2018 se vypravíme vhodit zakřížkovanou volební plachtu do volebních uren, máme tak možnost svým hlasem (resp. svými hlasy) ovlivnit, co se bude v Praze 6 příští čtyři roky dít. Přinášíme přehled předvolebních anket a dalších materiálů.

vloženo: 14. září 2018
Bachmačské náměstí - pocta T. G. Masarykovi nebo zbytečné utrácení na poslední chvíli?
Na poslední chvíli a témeř v utajení před veřejností (nebo alespoň nikterak nepropagovaný) vznikl na radnici záměr instalovat sochu prvního prezidenta Československa na Bachmačském náměstí. Dohledali jsme podrobnosti.

vloženo: 20. srpna 2018
Stát chce prodat zámek Veleslavín
Žhavým tématem v Praze 6 je končící nájem místního zámečku společností Canadian Medical a možný prodej celého areálu dosud ve vlastnictví státu. Přetiskujeme článek z deníku Právo a přidáváme další informace.

vloženo: 14. července 2018
LDN se z areálu v Bubenči bude stěhovat (do Veleslavínského zámečku?)
Začátkem června vyšla v metropolitní televizi PrahaTV reportáž o možném stěhování LDN z Chittussiho. Zveřejněna byla jen několik dní, potom z webu zmizela. Reportáž se z "těch všech internetů" podařilo vylovit.

vloženo: 31. prosince 2017
PF 2018
Do nového roku přejeme všem hlavně hodně zdraví, spokojenost a pohodu doma i v práci. Ať se daří vše, nač jen pomyslíte :-)

vloženo: 4. listopadu 2017
Usedlost Pernikářka: prolomení památkové ochrany aneb koupil, aby zboural
Jednou z několika památkově chráněných usedlostí Prahy 6 je i Pernikářka na Hanspaulce. Tedy byla, neboť po ministerském zásahu z ní na přání majitele zbylo jen torzo.

vloženo: 1. listopadu 2017
Změny územního plánu - zastupitelstvo Prahy 2. XI. 2017
Strnadovo zahradnictví, proluka na Kulaťáku, zástavba u Hvězdy a mnohé další - to jsou body na jednání zastupitelstva hl. m. Prahy na čtvrtek 2. listopadu 2017. Na projednání čeká přes 170 podnětů na změny územního plánu a návrhů změn, zmiňme ty větší pražskošestkové.

vloženo: 3. dubna 2017
Změna Z-2590 neplatí. Strnadovo zahradnictví je opět zahradnictvím
Nejvyšší správní soud udělal tečku za problematickou změnou územního plánu v oblasti někdejšího Strnadova zahradnictví, když odmítl kasační stížnost developerů – vlastníků pozemků. Soud tak potvrdil, že úředníci i zastupitelé nekonali, jak konat měli.

vloženo: 1. dubna 2017
V soutěži na Kulaťák půjde i o sochy
V rámci přípravy mezinárodní dopravně - urbanistické soutěže na novou podobu Vítězného náměstí se rozjíždí nové záměry na další vylepšení veřejného prostoru.

vloženo: 5. března 2017
Budoucnost Kulaťáku - rozjezd s veřejností
Ve čtvrtek 2. března se v Bajkalu/Kyjevě/DAPu uskutečnilo veřejné setkání k budoucnosti Vítězného náměstí. A lidem byl dán v diskuzi prostor, bohužel ne zas tak velký. Akce ale byla vcelku užitečná.

vloženo: 1. ledna 2017
PF 2017
Do nového roku přejeme všem hlavně hodně zdraví, spokojenost a pohodu doma i v práci. Ať se daří vše, nač jen pomyslíte :-)

vloženo: 4. října 2016
Telehouse: Nástavba a přístavba telefonní ústředny - zmizí veškerá zeleň?
Telehouse má již územní rozhodnutí i stavební povolení, úřad jaksi opomněl před jejich vydáním řádně řešit na území rostoucí zeleň. Uvádíme rozšířenou verzi článku ze stránky spolků v říjnovém čísle Šestky.

vloženo: 1. dubna 2016
Do Strnadova zahradnictví vstupuje čínský investor
V textu jedné z 30 obchodních dohod uzavřených na jednání ekonomického fóra konaném na pražském Žofíně při příležitosti návštěvy čínského prezidenta se objevuje i Strnadovo zahradnictví.

vloženo: 5. ledna 2016
Namísto historické Viničky v Břevnově vyroste novostavba s kubusy na střeše
Malebný a rázovitý domek, kde bývala restaurace Vinička, co nevidět zmizí a namísto něj vyroste dům nový, bytový, šestipodlažní, se dvěma "kubusy" na střeše.

vloženo: 31. prosince 2015
PF 2016
Do nového roku přejeme všem hlavně hodně zdraví, spokojenost a pohodu doma i v práci. Ať se daří vše, nač jen pomyslíte :-)

vloženo: 3. listopadu 2015
Zeleným je vytýkáno, že je kritizuje opozice (!). Sdružení, spolky i občané jsou situací znepokojeni.
Z nejrůznějších směrů se ozývá kritika vyloučení Strany zelených z radniční koalice. Důvody výpovědi jsou nekonkrétní a nepřesvědčivé a nad celým postupem se ozývají znepokojené hlasy.

vloženo: 24. října 2015
Na chodníky opět Roundup? Zelení dostali výpověď.
V závěsu za odvolačkami na městě dopadly změny i na Šestku. Z dosavadní pětibarevné koalice poměrně překotně vypadává barva zelená.

vloženo: 13. října 2015
Ohrožený architektonický skvost dostane novou šanci (Deník.cz11. října 2015)
Průběžně se snažíme sledovat osudy některých vil. Některé již nenávratně z tradičního prostředí zmizely, některé podléhají nerůznějším stavebním úpravám. Přebíráme z Deníku článek o dvou vilách na Hanspaulce - Čenkově a Košťálově, i když ty zřejmě zcela nezmizí.

vloženo: 13. září 2015
Je nad bořislavským výzkumem trošku jasněji?
Ve čtvrtek 27. 8. se po dřívějších nedorozuměních uskutečnila schůzka zástupců petičního výboru ve výzkumné agentuře MindBridge Consulting. U objasnění výtek vznesených petičním výborem, o kterých jsme psali, jsme byli také. V tomto článku mj. napravujeme naše dřívější mylná tvrzení, kde technická správnost musí jít ruku v ruce s logikou věci. Za omyly se omlouváme.

vloženo: 20. srpna 2015
Stromovka Prahy 6 má opět šanci, developery zastavil soud (Arnika)
Změna územního plánu Z2590 umožňující výstavbu bytových domů v dříve nezastavitelné ploše bývalého Strnadova zahradnictví neplatí. Soud změnu zrušil.

vloženo: 16. srpna 2015
Bořislavka - hořce úsměvné pokračování skandálního výzkumu
V nedávném článku jsme podrobili kritice průzkum na téma Bořislavky. Netušili jsme, jakého pokračování se ještě dočkáme.

vloženo: 11. července 2015
Ve jménu Bořislavky - odpovězte! Skandální výzkum.
Obchodně administrativní centrum na Bořislavce se ocitlo ve fázi územního řízení. Radnice jako účastník řízení se zřejmě rozhodla podivným výzkumem občanské vybavenosti získat pro Krystaly na Bořislavce ospravedlnění. Podívejme se na výsledky výzkumu podrobněji.

vloženo: 19. června 2015
Lidé řekli své o parku Lázaro Cárdenase (18. června 2015)
Na čtvrtek 18. června 2015 sezvala radnice občany k projednání budoucnosti parku Generála Lázaro Cárdenase. Akci považujeme za velmi zdařilou :-)

vloženo: 2. června 2015
Územní rozhodnutí na Ledního medvěda (konečně) magistrátem zrušeno. V územním plánu ale mizí veřejné vybavení.
Soudním rozhodnutím zrušená úprava směrné části územního plánu konečně probublala i do probíhajícího územního řízení - nelegálně ustavené podmínky ospravedlňující velikost medvědího brlohu pominuly a magistrátu nezbylo nic jiného, než umístění medvěda na Kulaťák zrušit. Nadále běží změna územního plánu Z-2777.

vloženo: 24. dubna 2015
Otevřený dopis místních na radnici ve věci OC Bořislavka
Odpor proti centru na Bořislavce neustává a místní žádají zastání u vedení radnice. KKCG nadále trvá na objemných Krystalech.

vloženo: 20. dubna 2015
Bude se ve starém Bubenči zase bourat? Petice!
Svatý Gothard. Slamník. Schweigerovo náměstí. Jádro původního starého Bubenče. Kousek pod Slamníkem v Gotthardské a vedle ve Wolkerově se má opět bourat.

vloženo: 19. dubna 2015
Cárdenas, Evropa: do parků zbytečné miliony nenatečou
Před časem jsme informovali o chystaných investicích v řádu desítek miliónů korun do nejrůznějších "rehabilitací" parků. Nabubřelé záměry vyvolaly vlnu nevole u místních. Nové vedení radnice definitivně zastavilo obě územní řízení.

vloženo: 1. dubna 2015
Víme, co postaví PPF namísto Ledního medvěda
Před nedávnem zamítnutí kasační stížnosti PPF smetlo Ledního medvěda z Kulaťáku. Jistě vás napadla otázka, co namísto něj vyroste.

vloženo: 6. března 2015
Bořislavka: KKCG oslovuje domorodce a upravuje vizualizace. Na radnici nejasno.
Investor se rozhoupal k osvětě obyvatel dotčených zamýšlenou výstavbou Krystalů. Možná k tomu pomohla i petice občanů. V reakci na brožuru KKCG vydali místní tiskovou zprávu. Přinášíme související informace.

vloženo: 27. ledna 2015
Co vykrystalizuje na Bořislavce? Místní sbírají podpisy pod petici!
Již několik developerů si dělalo zálusk na svažitý pozemek mezi Bořindou a křižovatkou Horoměřická. Bylo vypracováno již několik projektů, vydána řada povolení. Posledním v této pestré řadě jsou krystaly finanční skupiny KKCG Karla Komárka. Na Bořislavce již vyrostla stavební ohrada. Proti způsobu využití pozemku a nadměrnému zastavění prostoru vznikla i petice.

vloženo: 22. ledna 2015
Zachovejme Praze 6 přívětivou tvář - 2015
Po komunálních volbách na podzim 2014 došlo k zásadním změnám v rozložení politických sil na radnici. I novému vedení předkládáme naši dřívější výzvu. Věříme, že nová radnice učiní vše pro to, aby Praha 6 svou stále ještě přívětivou tvář nadále neztrácela.

vloženo: 1. ledna 2015
PF 2015
Do nového roku přejeme všem hlavně hodně zdraví, spokojenost a pohodu doma i v práci. Ať se daří vše, nač jen pomyslíte :-) Věříme, že se změnami ve vedení radnice si Praha 6 zachová přívětivou tvář :-)

vloženo: 10. prosince 2014
EIA na Letná Office Park (Lordship): záměr bude posuzován podle zákona
V předložených vyjádřeních i správních orgánů převažují ta negativní, avšak to zdaleka ještě neznamená smetení megaprojektu Lordshipu ze stolu.

vloženo: 4. listopadu 2014
Praha 6 stále bez koalice - dopis pro TOP 09 (Společně pro Šestku)
Po volbách jsme s radostí uvítali zprávy v médiích o rodící se čtyřkoalici v Praze 6 ve složení TOP 09, Strana zelených, Starostové a nezávislí a KDU-ČSL. Jednání o koalici dosud nebyla ukončena, s postupujícím časem začínáme být situací poměrně znepokojeni. Připojili jsme se k otevřenému dopisu TOPce.

vloženo: 14. října 2014
A je po volbách...
Tak nám v Praze 6 skončila letitá modrá hegemonie ODS, podpořená oranžovou ČSSD. O volbách toho bylo napsáno všude už dost, tak jen přidejme stručný článeček dokumentující na našem webu běh událostí.

vloženo: 7. října 2014
Na Mydlářce školka nevyroste, pozemek prodán PPF. A školek je málo a přecpaných.
Před nedávnem jsme informovali o záměru prodat obecní pozemky na Mydlářce, podle nás možné místo pro novou školku. Poslední zastupitelstvo tohoto volebního období rozhodlo jinak. Školek i pozemků pro ně máme ale pořád málo.

vloženo: 5. října 2014
Praha pomáhá vzniku AFI Vokovice prodejem zelených ploch
Nové stanice metra znamenají nové možnosti zástavby. Ve Veleslavíně se chystá nový komplex AFI Vokovice za vydatné pomoci magistrátu. Zveřejňujeme tiskovou zprávu Vokovických vydanou k této problematice.

vloženo: 3. srpna 2014
Ve Strnadově zahradnictví ubyly další stromy
Po zmanipulované změně územního plánu ze zahradnictví na plochu obytnou začali vlastníci pozemků likvidovat nejen skleníky, ale i zbylou zeleň. Ve svahu nad tratí zmizelo začátkem července další zelené zákoutí.

vloženo: 17. července 2014
Co dál s parkem Thákurova? Známe výsledky ankety!
Zkraje prázdnin se u vedoucí Odboru dopravy a životního prostředí (ODŽP) ing. Dany Charvátové sešli zástupci spolků k diskuzi nad dalším vývojem parku v Thákurově ulici. Přitom se dozvěděli, jak se vyjádřili lidé v anketě vyhlášené městskou částí k úpravám cest a mobiliáře a změnám v parkování.

vloženo: 25. června 2014
Soud: brloh pro Ledního medvěda je neoprávněně velký
Průběžně se snažíme informovat o veškerém medvědím dění. Rozhodnutí městského soudu zrušujícího změnu směrné části územního plánu znamená podstatný zvrat v dosavadním vývoji.

vloženo: 17. června 2014
Železniční spojení Praha – Letiště Ruzyně – Kladno (Časopis Silnice a železnice6. června 2014)
Souhrnný článek o stavu projektu chystané modernizace železnice na letiště v Ruzyni a dále do Kladna vyšel v časopisu Silnice a železnice. Posune se dlouholetý záměr k uskutečnění?

vloženo: 29. května 2014
Přepísknuté rekonstrukce parků za miliony přispěním petic odloženy!
V posledních dvou týdnech proběhla ústní jednání územních řízení na razantní změny v parku u Evropské v Dejvicích a Parku generála Lazára Cárdenase v Bubenči. Obě řízení byla přerušena.

vloženo: 11. května 2014
Strnadovo zahradnictví - radnice má nastudováno
Velká plocha bývalého Strnadova zahradnictví bude po schválení změny územního plánu Z-2590 pravděpodobně zastavěna. Radnice má zpracovánu urbanistickou studii oblasti včetně nového silničního propojení Petřin a Evropské.

vloženo: 4. května 2014
Park generála Cárdenase: PETICE! A malé doplnění.
Nejbližší obyvatelé parku Generála Cárdenase (Interbrigády) a pochopitelně i jeho nejčastější uživatelé nesouhlasí s plánovanou úpravou parku. Každý večer přímo na místě sbírají podpisy pod petici.

vloženo: 28. dubna 2014
Primátor Hudeček legalizuje žalované úpravy územního plánu
Kromě velkých stovek mnohdy pochybných změn územního plánu prošla magistrátem bez řádné procedury řada tzv. úprav směrné části ÚP, neboli úprav míry využití území. Tyto úpravy označil na konci léta 2013 Nejvyšší správní soud ČR za nezákonné. Nyní se je snaží primátor Hudeček zlegalizovat.

vloženo: 14. dubna 2014
Skleněné monstrum Lordshipu dychtivě čeká na demolici vil
V poslední době se v tisku objevilo několik článků na téma zchátralých vil na třídě Milady Horákové. Hrozí jim demolice. Nekompromisní developer - firma Lordship - si brousí zuby, že na jejich místě (a na místě i vil zachovalých) postaví obří skleněný administrativní komplex.

vloženo: 27. března 2014
Soud přerušuje územní řízení na Ledního medvěda
Lední medvěd v poslední době potichoučku přešlapoval - na magistrátu totiž čekají podaná odvolání proti územnímu rozhodnutí. Nyní bylo řízení přerušeno na základě podané žaloby do jejího soudního vyřešení, medvěd je tak zatím odstaven k ledu.

vloženo: 26. března 2014
Park Cárdenase - kácení!?
Konec března je běžně zmiňován jako poslední možný termín kácení stromů v období vegetačního klidu. Obáváme se, že poslední březnový víkend zaskučí na mnoha místech motorové pily. Dnes skučely v parku Generála Cárdenase.

vloženo: 21. března 2014
20 milionů do Parku generála Cárdenase! Potřebujeme radniční megalomanii?
Za starostování Tomáše Chalupy zamýšlela radnice protočit 50 miliónů korun za přetavení příjemné a sympatické rokle parku Ve Struhách na Japonskou zahradu. Struhy pod tlakem veřejnosti odolaly. Podobný záměr, i když za menší peníze, dnes čeká park Generála Lázaro Cárdenase.

vloženo: 10. března 2014
Strnadovo zahradnictví znovu na scéně - zahušťuje. Výzva Komisi územního rozvoje a Radě MČ Praha 6!
Namísto radnicí dříve slibovaného parku vyroste zřejmě vbrzku nové sídliště. Developer usiluje o větší zahuštění území, než mu umožňuje územní plán.

vloženo: 25. února 2014
Policie vyšetřuje obchod Prahy 6 a PPF (Lidové noviny24. února 2014)
Původně společný projekt na Vítězném náměstí se dostal plně pod kontrolu Kellnerovy finanční skupiny. Za jakých okolností? O tom píší Lidové noviny.

vloženo: 24. února 2014
Praha 6: Mimořádné prohlášení k vyjádřením Transparency International (Parlamentní listy21. února 2014)
"Městská část Praha 6 ví o podaném trestním oznámení zatím pouze prostřednictvím tiskové zprávy vydané neziskovou organizací Transparency International." To je perex reakce radnice na tiskovou zprávu Transparency International, o které jsme před pár dny informovali. Přidáváme tedy i radniční vyjádření.

vloženo: 20. února 2014
Transparency International žaluje radní Prahy 6, měli způsobit škodu za desítky miliónů (Novinky.cz20. února 2014)
Nedávno jsme převzali článek z iHNED.cz a informace z Reportérů ČT o podivném obchodu naší radnice v řádu desítek milionů. Transparency International nyní podala na radnici trestní oznámení. Key Investments, Fimos, korunky nám pěkně ubývají.

vloženo: 18. února 2014
Novostavby v Rakovnické místní nechtějí (Právo7. února 2014)
V Rakovnické ulici, která leží v katastrálním území Ruzyně poblíž Liboce, hodlá Praha 6 postavit mezi vily čtyři novostavby se společnými podzemními garážemi. Místní obyvatelé jsou proti a v okolí to vře. Místní napadají radnici Prahy 6, její firmu Sneo, ale i exprimátora architekta Jana Kasla.

vloženo: 17. února 2014
Konečně! Závěr z konference o moderní architektuře v Praze.
Na webových stránkách medvědích strůjců se objevila zpráva ze skončené konference. Je z ní jasné, že právě Lední medvěd má být další stavbou oné moderní architektury. Konference tak splnila nepsaný účel.

vloženo: 31. ledna 2014
Šopink na Bořindě
V deníku Metro se mihla krátká informace o výstavbě na Bořislavce. Po delší prázdné době očekávání se zdá, že se v brzku na Bořislavce rozjede stavba nového kancelářského a obchodního střediska, promiňte, office & shopping centra. Článečky z Metra přebíráme a doplňujeme.

vloženo: 27. ledna 2014
Dozvuky konference o moderní architektuře v Praze
Po skončené konferenci o moderní architektuře v Praze, kterou financovalo Vítězné náměstí a.s. a účastnil se otec medvěda Radan Hubička, jsme na webu hledali odezvy na proběhlou akci.

vloženo: 22. ledna 2014
Půdní vestavba = konec zahrady?
V poslední době frčí budování bytů na půdách prvorepublikových činžáků. Půdy se budují i v obecních domech nově určených k privatizaci. Nové bydlení znamená novou potřebu parkování. Ve jménu parkování má padnout i nějaká ta zeleň.

vloženo: 16. ledna 2014
Praha 6 dala za areál 75 milionů Bendlově rodině. Slíbené byty a školka dodnes nestojí (IHNED.cz6. ledna 2014)
Desítky milionů na účtu bývalé manželky exministra Petra Bendla a jejího syna jsou jediným viditelným efektem zvláštního obchodu Prahy 6. Ta před pěti lety vyplatila Bendlovy příbuzné z nájmu ve svém areálu, kde chtěla postavit byty a školku. Jenže dosud nenašla investora.

vloženo: 14. ledna 2014
Euro Setkání - inspirace pro moderní architekturu v Praze - nebo propagační medvědí dýchánek? (Euro Setkání16. ledna 2014)
Mezi pravdelnými konferencemi pořádanými Týdeníkem Euro a deníkem E15 (tj. Mladá fronta) se objevil zajímavý seminář o zahraniční inspiraci pro moderní architekturu v Praze. Zajímavý je i generální partner - je jím Vítězné náměstí a.s. a mezi řečníky nechybí Ing. arch. Radan Hubička. Tedy medvěd opět na scéně.

vloženo: 12. ledna 2014
Čachrování s územním plánem, čachrování s medvědem, čachrování... (E1529. prosince 2013)
Zajímavá informace proběhla v týdeníku E15. Nejvyšší správní soud konečně (!) zarazil čachry s vytěžitelností pozemku. Kromě územního plánu a pozemků "se" ale čachruje i s obsahem webů, které o tom informují. Ve hře je opět náš Lední medvěd.

vloženo: 6. ledna 2014
Blanka ležící, spící
Po delší přetahované mezi magistrátem a Metrostavem se výstavba tunelu Blanka zastavila. Podívejme se na některé související skutečnosti a přejme si, aby byla Blanka dokončena, když už ji tu, nešťastnici, máme.

vloženo: 31. prosince 2013
PF 2014
Do nového roku přejeme všem hlavně hodně zdraví, spokojenost a pohodu v práci i doma. Ať se daří vše, nač jen pomyslíte :-)

vloženo: 28. prosince 2013
Odvolání proti územnímu rozhodnutí na Medvěda
Pro úplnost sledované kauzy "Lední medvěd" doplňujeme texty podaných odvolání proti rozhodnutí Odboru výstavby MČ Praha 6 na umístění polyfunkční budovy Line na Vítězním náměstí.

vloženo: 25. listopadu 2013
Lední medvěd - územní rozhodnutí vydáno :-(
Začátkem listopadu vydal Odbor výstavby ÚMČ Prahy 6 kladné územní rozhodnutí, zdivočelý medvěd tak má nakročeno ke vstupu do Engelovy poklidné čtvrti.

vloženo: 10. srpna 2013
Zkazili vám výhled z okna? Soud určil, na co máte nárok (Aktuálně.cz16. července 2013)
Zkazila vám stavba v sousedství výhled? Potom byli omezeni ve svých vlastnických právech. Nejvyšší správní soud učinil průlomové rozhodnutí. Přebíráme článek z Aktuálně.cz.

vloženo: 2. srpna 2013
Vincentinum: Nadační fond hodlá vydělat na darované nemovitosti, charita jde stranou (Reportéři ČT29. července 2013)
Reportéři ČT přinesli podrobnou reportáž o Vincentinu v Břevnově. O této lokalitě jsme se již zmiňovali v souvislosti s jistým boomem staveb pro seniory, zaznamenali jsme o něm diskuzi na výstavě P6 mění tvář. Přebíráme text z webu ČT a přidáváme několik vizualizací uvažované nové zástavby.

vloženo: 28. července 2013
Odpověď PPF na otevřený dopis P. Kellnerovi (8. července 2013)
Před měsícem zaslala Koalice občanských sdružení a iniciativ Prahy 6 otevřený dopis Petru Kellnerovi s výzvou na přehodnocení záměru postavit na Kulaťáku Ledního medvěda. Nyní přišla odpověď.

vloženo: 13. července 2013
Salám: Kaufland na pražském Vypichu se i navzdory protestům dál rozroste (iDnes3. července 2013)
Před časem jsme informovali o chutích Kauflandu přistavět na svém obchoďáku na Vypichu další administrativní patro. Petice nepomohla, salámová metoda slaví úspěch. A doplňujeme odstaveček: podobně se salámuje při dostavbě OC v Podbabě

vloženo: 12. července 2013
Samozvanci, ztroskotanci, diletanti, anebo teroristé? (Bulletin České komory architektů 2/2013)
Červencový Bulletin České komory architektů otevírá mj. otázku občanských sdružení a iniciativ ve vztahu k architektuře. Z tématu přebíráme jeden výrazný příspěvek do diskuze. Přečtěte si v bulletinu i další články k tomuto tématu.

vloženo: 7. července 2013
Úspěch petice: park Královka se nezmenší (Petice Královka)
Před nedávnem jsme informaovali o petici místních obyvatel proti zástavbě části parku Královka. Akce skončila úspěšně - zeleň v místě zůstane.

vloženo: 8. června 2013
Otevřený dopis Koalice občanských sdružení a iniciativ Prahy 6 Petru Kellnerovi (27. května 2013)
Začátkem června zaslala Koalice občanských sdružení a iniciativ otevřený dopis panu Petru Kellnerovi s výzvou na přehodnocení záměru vystavět na Kulaťáku Ledního medvěda.

vloženo: 8. června 2013
Prohlášení Koalice občanských sdružení a iniciativ Prahy 6 k výstavbě budovy "Line" na Vítězném náměstí (27. května 2013)
Začátkem června vydala Koalice občanských sdružení a iniciativ stručné prohlášení k problematice výstavby ledního medvěda.

vloženo: 26. května 2013
Z cesty, jde pan stavitel! Praha 6 plánuje projekty, které hrozí znormalizovat unikátní tvář české metropole. (Lidové noviny, příloha Orientace25. května 2013)
Článek J. Geberta v sobotní příloze Lidových novin Orientace připomíná největší chystané developerské aktivity na šestce, v první řadě Ledního medvěda. Zamýšlí se také nad souvislostmi a připomíná "zásluhy" naší radnice na chystaném stavebním ruchu.

vloženo: 19. května 2013
PPF chce v Praze otevřít centrum moderní architektury (E1513. května 2013)
S postupem času se objevuje v médiích čím dál více promedvědích článků. Deník E15 píše o nápadu architekta Lukeše zřídit uvnitř Ledního medvěda centrum moderní architektury, deník Metro zase považuje Medvěda za již hotovou věc. Články doplňujeme o nějaké ty "drobné" postřehy.

vloženo: 9. května 2013
Místní v petici podporují dostavbu Kulaťáku (chabé medvědí „pí ár“) (Měsíčník Vaše 64. května 2013)
Už jsme si zvykli na nový měsíčník Vaše 6. Dává prostor názorům ze všech odstínů spektra. Všimli jsme si článku Ledního medvěda velebícího. Není uveden autor - článek není ale názorem redakce, jak by se na první pohled mohlo zdát - malá nenápadná písmenka P.R. dole na pravoboku stránky napovídají, že jde o inzerci.

vloženo: 27. dubna 2013
Bývalý starosta Chalupa se dočkal zaslouženého ocenění (iDnes26. dubna 2013)
Když se bývalý starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa stal ministrem životního prostředí, leckterý obyvatel této městské části si jistě vzpomněl na známé přísloví o kozlovi zahradníkem.

vloženo: 23. dubna 2013
Hlavně, že se staví! (Naše malá hádanka: poznáte lokalitu?) (Deník Metro22. dubna 2013)
V deníku Metro se občas mihnou zajímavé sloupky. Jejich pravidelný pisatel Mardoša je ve sloupku "Hlavně, že se staví!" velice nadšen: Kdo by se nekoukal z okna rád na autobusy, jak se obrací. A naše hádanka zní: Poznáte z textu, o jakou lokalitu se jedná?

vloženo: 22. dubna 2013
Nevidomí mezi auty? Tak rozhodují úředníci (Týdeník 5+2 dny18. dubna 2013)
Projekt "CTR Evropská" je jedním z těch, které radnice na výstavě "Praha 6 mění tvář" veřejnosti nepředstavila. Nedávno jsme o projektu přinesli řadu informací. Nyní probíhá územní řízení, problematika s CTR spojená se objevila na stránkách týdeníku 5 + 2 dny. Článek přetiskujeme.

vloženo: 17. dubna 2013
Praha v ulici Jugoslávských partyzánů vyhradí pruh pro autobusy (Českénoviny.cz16. dubna 2013)
S rekonstrukcí kolejí do Podbaby v říjnu 2011 začalo pro cestující ze i do Suchdola martyrium. Údajně předpisově zúžený vjezd na Kulaťák způsobuje dopravní zácpy, v nichž váznou plné autobusy. Po roce a půl připomínek veřejnosti i odborníků nastane snad alespoň nějaká změna k lepšímu. Nový pruh přibyde jen na 240 metrech.

vloženo: 1. dubna 2013
Farmářské trhy na Kulaťáku i příštích 99 let
Na letošních velikonočních farmářských trzích na Kulaťáku měla radnice městské části Praha 6 vůbec poprvé svůj informační stánek. Je to událost předznamenávající podobu Kulaťáku na příštích 99 let.

vloženo: 24. března 2013
Literárky: O medvědí službě (Literární noviny16. března 2013)
Z literárních novin přebíráme do mozaiky názorů na chystaného Ledního medvěda další názorový pohled. Zabývá se nejenom stavbou samotnou, ale i dalšími souvislostmi.

vloženo: 22. března 2013
Praha otevře nový územní plán občanům (E1514. března 2013)
O Metropolitním plánu HMP se již mluvilo dříve, a chvilku byla tato idea u ledu. Nyní zveřejnil magistrát návrh jeho zadání. Nenahraje nový plán developerům? Nebude více prostoru pro korupci? Přebíráme článek z deníku E15 a přidáváme několik obrázků.

vloženo: 9. března 2013
Kauza Lední medvěd: Tráva je červená, kráva je dřevěná... (Blog Kateřiny Bečkové4. března 2013)
Chystá se Lední medvěd. Na jedné straně jasná pravidla památkové zóny a územní plán (ale nezodpovědně a živelně měněný!), na straně druhé silná finanční skupina PPF. Čím dál víc se ukazuje, že (ne)zodpovědné úřednictvo naší radnice, magistrátu i památkářů kope za stranu druhou. Přebíráme článek z blogu Kateřiny Bečkové - předsedkyně Klubu Za starou Prahu.

vloženo: 27. února 2013
Plán na výstavbu administrativního bloku v Praze-Bubenči budí odpor (IHNED.cz19. února 2013)
Téma budovy Lordshipu na Špejcharu se dostává i do periodik. To bývá předzvěstí, že začíná jít do tuhého. Lordship staví u sousedů "na sedmičce" taktéž kontroverzní Palác Stromovka. Článek přebíráme ze serveru IHNED.cz.

vloženo: 19. února 2013
Mimořádné zastupitelstvo: rozhovor v ČT, radnice mění text novinky! (Studio ČT2415. února 2013)
Po skončení mimořádného zastupitelstva, řešícího veřejný zájem na Kulaťáku a rekonstrukci radnice, vydala Praha 6 na svém webu novinku se zmínkou o pořadu Studio ČT24, který se tématu věnoval. Záhy však byla tato novinka nahražena oficiální zprávou ČTK.

vloženo: 18. února 2013
Mimořádné zastupitelstvo: veřejný zájem jde stranou, PPF na postupu (15. února 2013)
Opoziční zastupitelé z TOP09 se zasadili o svolání mimořádného jednání zastupitelstva na téma zástavba pozemku na Kulaťáku, rekonstrukce radnice a jejich vzájemná souvislost. Z původního termínu 1. února sešlo (malá účast), jednání nakonec proběhlo 15. února 2013 od 10 hodin. Sledovali jsme internetový přenos.

vloženo: 16. února 2013
Znetvořování měst (Novinky.cz6. února 2013)
Nad projektem nové polyfunkční budovy na Kulaťáku se zamyslel v příloze Salon deníku Právo ve čtvrtek 31.ledna 2013 historik a teoretik umění a architektury Prof. PhDr. Rostislav Švácha. Přetiskujeme.

vloženo: 16. února 2013
Další nepřiměřená zástavba v Liboci: Vila Sestupná
Stavba čtyřpodlažního domu s názvem "Vila Sestupná" má vyrůst uprostřed zeleně v jednom z dosud neporušených romantických zákoutí Liboce. Tento projekt razantním způsobem zasahuje do svého okolí a hrozí poškodit nejen nejbližší sousedy, ale i celou historickou lokalitu staré Liboce.

vloženo: 15. února 2013
Literárky: Potřebují Dejvice ledního medvěda? (Literárky15. února 2013)
V médiích se poslední dobou se "Lední medvěd" skloňuje ve všech pádech. Přinášíme článek z dnešních internetových Literárek zveřejněný v době zahájení dnešního mimořádného jednání zastupitelstva Prahy 6. Jednání skončilo bohužel "promedvědově" - zprávu ještě přineseme.

vloženo: 30. ledna 2013
Strnadovo zahradnictví - reakce Prahy 6 a magistrátu k 30. lednu 2013
Pověstný klid před bouří vydržel ve Strnadově zahradnictví do konce listopadu 2012. Předzvěstí bouře bylo schválení změny ÚP 2590 loni v dubnu. Buldozery, náklaďáky, požár... Přečtěte si odezvy z radnice i odjinud na vznesené podněty.

vloženo: 29. ledna 2013
Rychlodráha do Kladna dostala ekologická razítka a nový termín stavby (iDnes.cz21. ledna 2013)
Před několika dny proběhla informace o dokončeném řízení EIA na úsek modernizované Buštěhradky mezi okrajem Prahy a Kladnem. Přebíráme článek z iDnes.cz a přidáváme krátký komentář.

vloženo: 28. ledna 2013
Radnice: jsou jen jedny peníze (Praha624. ledna 2013)
Před několika dny přišla mezi radničními novinkami upoutávka na pořad ČT Studio 24. Redaktorka rozmlouvala se starostkou Marií Kousalíkovou na téma prodeje pohledávek firmy Borsay v hodnotě přes 20.000.000 Kč. V ten samý den se konalo mimořádné zastupitelstvo k této věci.

vloženo: 17. ledna 2013
Bezdomovci a narkomani? Pomůže kácení a revitalizace.
Je to už skoro "evrgrín". Jakmile se někde něco staví či je zapotřebí revitalizovat, přichází jako argument na řadu obava radnice o bezpečnost občanů, je třeba je uchránit před narkomany a bezdomovci.

vloženo: 2. ledna 2013
Line (Lední medvěd) očima architektů
Na internetu běží pár týdnů nová doména chystané budovy PPF s názvem Line. Uvádí i kladná vyjádření architektů. Pro srovnání přinášíme i názory architektů s jiným úsudkem, těch, kteří na vyzvání radnice zpracovávali na jaře 2011 expertní posudek na všechny projekty ze skončené architektonické soutěže.

vloženo: 31. prosince 2012
PF 2013
Do nového roku přejeme všem hlavně hodně zdraví, spokojenost a pohodu v práci i doma. Nechť naše radnice je otevřená, sdílná a nazapomíná na občany a činí jen taková rozhodnutí, která Praze 6 zachovají přívětivou tvář.

vloženo: 29. prosince 2012
Na vlastní oči: Luxusní stáří ve Villa Charles (Nova: Na vlastní oči23. prosince 2012)
Předvánoční vydání pořadu Na vlastní oči přineslo reportáž o tom, jak developeři dosáhli svého a na místě územním plánem určeným pro veřejnou vybavenost postavili luxusní bytový dům Villa Charles. Etuda na téma "jak se dělá pohádkový byznys na Praze 6".

vloženo: 19. prosince 2012
Nedej se: výstavba u Kulaťáku. Pořad končí?! (ČT2: Nedej se!7. prosince 2012)
S malým zpožděním připomínáme další díl publicistického pořadu Nedej se! Věnuje se zástavbě v okolí Kulaťáku. Pořad poskytující veřejnoprávní službu je již delší dobu odstrkován do málo divácky sledovaných časů, od ledna mu hrozí zrušení! Podpořete pořad v elektronické petici!

vloženo: 18. prosince 2012
Aktuálně ze Strnadova zahradnictví. Co na to radnice?
Zhruba od začátku listopadu začlo být v Strnadově zahradnictví rušno. Přijel obrbagr a jal se srovnávat skleníky se zemí. Velká železa odvezli, menší zbytky, podezdívky i skla byly rozhrnuty do roviny. Náklaďáky přivážely suť i jiné harampádí, vše nakonec skryto pod navezenou zeminu.

vloženo: 10. prosince 2012
P6 mění tvář - beseda č. 4: Rozvojové území Ruzyně + dopravní stavby MHD (3. prosince 2012)
Počtvrté a naposledy při letošní výstavě pozvala radnice zájemce na besedu, tentokrát na téma Rozvojové území Ruzyně + dopravní stavby MHD. Hlavní dopravní počin - prodloužení metra - směřuje ke svému dokončení, další jsou teprve na prknech projektantů. Areál v Ruzyni je hudbou budoucnosti asi ještě vzdálenější.

vloženo: 7. prosince 2012
Arnika: Vyjádřete se ke IV. vlně změn územního plánu! (Arnika7. prosince 2012)
Magistrát připravil Pražanům a Pražankám jako vánoční dárek další desítky změn územního plánu. Také Šestka má několik želízek v ohni. Arnika přišla s návodem, co s tím můžeme dělat - ke změnám podat připomínky. (Na konci článku jsme přidali návrhy připomínek ke změnám na P6). Jak tedy na to?

vloženo: 4. prosince 2012
Mediální massssáž: Polyfunkční budova Line v Praze 6 zlepší občanskou vybavenost (Novinky.cz27. listopadu 2012)
Článek o chystané polyfunkční budově PPF na Kulkaťáku přinesly novinky.cz. Zdá se, jakoby u článku zapomněla redakce uvést "placená inzerce". Článek se prohnal i novinkami radničními, proženeme ho i my naším webem, ovšem doplněný komentáři a nějakými zajímavými dokumenty.

vloženo: 3. prosince 2012
P6 mění tvář - beseda č. 3: Břevnovský pás usedlostí (26. listopadu 2012)
Třetí besední večer v pořadí měl na programu "Břevnovský pás usedlostí". Slovo "usedlost" navozuje pocit klidu a pohody, avšak dotčené území je již poměrně zatíženo dopravou. A k tomu se přidá i nová již uskutečněná či teprve chystaná výstavba.

vloženo: 25. listopadu 2012
P6 mění tvář - beseda č. 2: Vítězné náměstí a „úřednická kolonie“ (19. listopadu 2012)
Druhá tematická beseda ve Skleňáku byla na pozvánce označena poněkud nepřiměřeně workshopem. Téma bylo atraktivnější, než posledně, debatilo se na téma nových staveb kolem Kulaťáku a to místy poměrně vzrušeně.

vloženo: 16. listopadu 2012
P6 mění tvář - beseda č. 1: Stavby sociálního charakteru (12. listopadu 2012)
V rámci konání výstavy P6 mění tvář vyhradila radnice všechny pondělky sál ve Skleňáku besedám v několika tématických okruzích. První se dotýkala chystaných sociálních staveb na Praze 6.

vloženo: 14. listopadu 2012
Jak se bude Praha rozvíjet po roce 2016? Město pro lidi, nebo pro auta? (E1531. října 2012)
Posledního října proběhla v prostorách primátorské rezidence odborná konference na žhavé pražské téma. Deník E15 přinesl z této konference podobné zpravodajství.

vloženo: 10. listopadu 2012
Zprávička ze setkání platformy občanských sdružení (8. listopadu 2012)
Aktivní občanská sdružení sjednocená do „platformy“ uspořádala ve čtvrtek 8. listopadu 2012 informativní setkání pro občany a novináře "Jaká bude Praha 6 doopravdy?". Pronajali si Ballingův sál Národní technické knihovny se 200 místy a ten byl téměř zaplněn.

vloženo: 8. listopadu 2012
Radiožurnál: V Praze 6 má stát nejdražší parkoviště v zemi, vedení magistrátu už couvá (Radiožurnál8. listopadu 2012)
Informace o autobusovém terminálu a P+R ve Veleslavíně za 1,3 miliardy zazněla také v ranním vysílání Radiožurnálu. Přebíráme text pořadu, v archivu Radiožurnálu si můžete pořad i poslechnout.

vloženo: 22. října 2012
Nedej se: Praha - metropolitní, územní, či žádný plán? (ČT2: Nedej se!14. října 2012)
Asi příliš diváků televizi v pátek či neděli dopoledne nezapne. ČT2 vysílá v tu dobu pořad Nedej se! V půli řijna se čtvrthodinovka věnovala situaci kolem územního plánu. Podívejte se na pořad v archivu ČT.

vloženo: 10. září 2012
Špejchar: radnice připouští úvahy o "nové formě" zástavby (Otázky a odpovědi web Prahy 623. srpna 2012)
V radničních "otázkách a odpovědích" padl dotaz na výstavbu objektu Lordshipu na Špejcharu. Přebíráme odpověď radního Pekárka a přidáváme několik obrázků s komentáři k zaslané odpovědi.

vloženo: 31. srpna 2012
Praha 6 bez růžových brýlí (Vaše 6)
Nový nezávislý měsíčník Vaše 6 dává na svých stránkách prostor nejen opozičním politikům, ale od posledního čísla též občanským sdružením. Přebíráme článek - pohled občanských sdružení na Prahu 6 bez růžových brýlí.

vloženo: 3. srpna 2012
Konečný účet za tunel Blanka bude 36 miliard. Bém garantoval o deset miliard nižší cenu (iHNed1. srpna 2012)
Na tunelu Blanka, který přijde Prahu na 36 miliard, se podařily ušetřit dvě miliardy. Uspořilo se na křižovatkách a podchodech, marže ale zůstaly nedotčené. Přesto je výsledná cena o 10 miliard vyšší, než bylo v plánu. Přebíráme článek z iHNed.cz.

vloženo: 25. července 2012
Výhodná smlouva v podání Prahy 6, aneb reklama a nic z toho (Reportéři ČT23. července 2012)
Zajímavou reportáž přinesli Reportéři ČT. Na pronájmu reklamních ploch by radnice mohla vydělávat, ale opak je pravdou. 3 miliardy z privatizace za éry Tomáše Chalupy jsou pryč, radnice začíná mít hluboko do kapsy, honem prodává, co může a tak nevyužité příležitosti příjmu z reklamy o to více zamrzí.

vloženo: 24. července 2012
Byty pro seniory za miliony - Charles, možná i Panorama ČV a Vincentinum (Ekonom19. prosince 2011)
Koncem roku vyšel v týdeníku Ekonom článek s "návodem", jak obejít územní plán. Na pozemku v Bubenči určeného původně pro sociální účely vyroste dům tomuto účelu nutně nesloužící. Pro úplnost přikládáme reakci radnice. Podobné projekty mohou vzniknout ve Vokovicích na Červeném Vrchu a v Břevnově namísto Vincentina.

vloženo: 23. července 2012
Šestka: ve stínu malebných obrázků ze života změny územního plánu: Strnadovo zahradnictví, dispečink Malovanka
Podobně jako jiná čísla radničního časopisu Šestka nabídlo i číslo červnové řadu přívětivých článků ze života školek, škol, strážníků i seniorů. Po čase se mezi tím vším objevila i malinká informace týkající se změn územního plánu.

vloženo: 17. července 2012
Parkoviště u stanice metra A Veleslavín nakonec bude, nabídne 600 míst (iDnes17. července 2012)
Nekoncepční řešení dopravní situace na západ od Kulaťáku nakonec přeci jen přiblíží záchytné parkoviště z původně uvažované Dlouhé Míle do Veleslavína. Informaci přebíráme ze serveru iDnes.

vloženo: 6. července 2012
Zachovejme Praze 6 přívětivou tvář - otevřený dopis a výzva radnici
Ve středu 4. července 2012 jsme předali paní starostce, radním i všem zastupitelům otevřený dopis s výzvou Zachovejme Praze 6 přívětivou tvář. S mírnými úpravami jsme zopakovali výzvu z listopadu 2009.

vloženo: 23. června 2012
Dopis paní starostky - odpovědi na dotazy a podněty ze setkání radnice a sdružení (Praha 621. června 2012)
První letní den rozeslala radnice novinku k setkání vedení radnice s občanskými sdruženími. Obsahuje vyjádření k předloženým otázkám a návrhům. Pro úplnost uvádíme i na našem webu. Doplnění odkazů je samozřejmě redakční.

vloženo: 19. června 2012
Poslanci zachovali práva lidí vyjadřovat se ke stavbám (Arnika15. června 2012)
O výrazný úspěch se zasloužila Arnika. S podporou mnoha sdružení, starostů i zastupitelů nedošlo k výraznému omezení práva lidí vyjadřovat se ke stavbám. Některá pravidla umožňující nezákonné stavby přesto zůstala v platnosti.

vloženo: 10. června 2012
Do zastupitelských lavic zasedla občanská sdružení (31. května 2011)
Začátkem dubna čekala v poštovních schránkách asi 65 občanských sdružení na Praze 6 obálka s překvapivým obsahem. Starostka Prahy 6 Ing. Marie Kousalíková navrhla setkání vedení radnice s občanskými sdruženími. Na setkání posledního květnového večera přišlo přes 40 zástupců zhruba 25 sdružení.

vloženo: 4. června 2012
Kaufland, Kulaťák a radnice v pořadu ČT2 Nedej se (ČT2: Nedej se3. června 2012)
Redaktoři pořadu "Nedej se" se tentokráte zaměřili na přístavbu Kauflandu na Vypichu a na dosud volný pozemek na Kulaťáku. Kaufland i jeho dostavba nedodržují platná rozhodnutí a regulativy. Na dříve obecním pozemku na Kulaťáku měla stát nová budova radnice, chystá se však obří rozplizlý ledovec ve vlastnictví PPF.

vloženo: 5. dubna 2012
Salám na Vypichu - Kaufland (petice)
Poslední dobou není vůbec neobvyklé, že u budované či již provozované stavby se zničehonic objeví "II. etapa", případně etapy další. Zkrátka salámová metoda. Podobně se má přistavět patro na KC Vypich, loni už přibyly sklady. Uveřejňujeme text petice a související dokumenty.

vloženo: 1. dubna 2012
Nový projekt radnice - budovy hezky česky
Zcela náhodou jsme se díky pozornému pejskaři dozvěděli o novém projektu radnice Prahy 6. Zjišťovali jsme pro vás podrobnosti.

vloženo: 31. března 2012
Nový nezávislý měsíčník odhaluje podivnou situaci na Kulaťáku (Měsíčník Vaše 6)
Od března vychází na Praze 6 nový tištěný měsíčník s názvem "Vaše 6". K názvu si přilepil přívlastek "nezávislý", a první březnové číslo dává znát, že tomu tak skutčně bude. Přečtěte si článek o situaci s prolukou na Kulaťáku - podobné se v radničním plátku "Šestka" nedozvíte.

vloženo: 26. března 2012
Zpráva sdružení Tilia
Večer v den kácení lip v Thákurově jsme obdrželi od o.s. Tilia zprávu, kterou přetiskujeme. Na závěr přikládáme i zmiňované dokumenty těsně předcházející kácení a upozornění na jednání ZHMP 29. března.

vloženo: 2. března 2012
Pražané si vymohli odložení několika změn územního plánu (Arnika2. března 2012)
Ve čtvrtek 1. března 2012 na MHMP zasedal výbor územního rozvoje - projednával několik tzv. "celoměstsky významných změn" územního plánu. Zástavba Strnadova zahradnictví byla pozastavena, operační centrum na Malovance dostalo ale zelenou.

vloženo: 28. února 2012
Projednávání celoměstsky významných změn pokračuje (Arnika28. února 2012)
Ve čtvrtek 1. března ve 13 hodin se sejde Výbor územního rozvoje ZHMP mj. k projednání návrhu celoměstsky významných změn. Jednání je veřejné. Na Šestce se jedná zvláště o zástavbu Strnadova zahradnictví, výstavbu na Malovance a novou čtvrť v Sedlci. Strnad s Malovankou hoří, Sedlec je zatím u ledu.

vloženo: 25. února 2012
Prodloužené metro A bude bez parkovišť, odstavená auta zaplní ulice (iDnes24. února 2012)
U stanice Veleslavín na budované trase metra A nevyroste plánovaný parkovací dům. Město nemá totiž na jeho výstavbu dost peněz. Pražskou pokladnu by stál odhadem 1,3 miliardy korun. Nový úsek "áčka" tak zůstane bez potřebného záchytného P+R parkoviště a řidiči budou odstavovat svá auta v okolních ulicích.

vloženo: 23. února 2012
TZ: Obyvatelé Dejvic zvedli hozenou rukavici magistrátu: chtějí převzít správu parku v Thákurově (Arnika23. února 2012)
Společná tisková zpráva sdružení Tilia Thákurova, Společnosti Šáreckého údolí, iniciativy Praha 6 ztrácí tvář a Arniky – Centra pro podporu občanů

vloženo: 22. února 2012
Alej Thákurova: Odstranění zábran? Převzetí péče!
Už téměř rok je pro veřejnost úředně uzavřen park pod čtyřřadou lipovou alejí v Thákurově ulici. Radní MČ Prahy 6 nás nyní naplňuje netrpělivostí: zábrany v parku budou v následujících dnech odstraněny!

vloženo: 28. ledna 2012
Pražané nabídli magistrátu milion, když nepokácí stoleté lípy (iDnes25. ledna 2012)
Stoleté lípy v Thákurově ulici v Praze 6 chce magistrát nechat pokácet, ale to se nelíbí místním. Nabídli městu milion, aby o stromy místo kácení lépe pečovalo. Praha ustoupit nechce. Radnice Prahy 6 sice slíbila vysadit stromy nové, ty se ale nemusí podle odborníků ujmout.

vloženo: 6. prosince 2011
Rychlodráha z Kladna na pražský Veleslavín se začne stavět do dvou let (iDnes11. listopadu 2011)
S malým zpožděním přinášíme nedávnou zprávu z médií. Železnice na Kladno se bude stavět v první etapě jen od Veleslavína.

vloženo: 10. října 2011
Slibovali park, navrhují byty (Hospodářské noviny4. října 2011)
Přinášíme článek z Hospodářských novin k našemu žhavému tématu - plánované zástavbě Strnadova zahradnictví.

vloženo: 29. září 2011
Místo „druhé Stromovky“ budou ve Vokovicích byty (Deník Metro23. září 2011)
Přinášíme článek o zástavbě Strnadova zahradnictví ze speciálního vydání deníku Metro pro Prahu 6 a přidáváme komentář.

vloženo: 19. srpna 2011
Dopady Blanky na dopravu: kolony z Holešovic zmizí, jinde přibudou (iDnes19. srpna 2011)
Dokončení tunelu Blanka se blíží a odborníci se začínají přít, jaké bude mít jeho zprovoznění dopady na pražskou dopravu. Podle propočtu Technické správy komunikací by měl být provoz na většině silnic slabší. Najdou se však i místa, kde aut přibude, například ve Svatovítské ulici.

vloženo: 13. srpna 2011
Semafory a (následně) bytové domy u Libočáku (Libocké usedlosti)
Ve stráni na Libockým rybníkem je v poslední době živo. Po kácení stromů se rozjel čilý stavební ruch, a břeh Libočáku bude zřejmě jedním z mála rybníků v Česku, kde bude dopravu řídit semafor.

vloženo: 9. srpna 2011
Změna územního plánu - nová obytná čtvrť Sedlec
Jednou z projednávaných změn ÚP je umožnění výstavby nové obytné čtvrti v areálu mrazíren v Sedlci. Čtvrť má mít nejvyšší míru využití území, bez infrastruktury.

vloženo: 6. srpna 2011
Divadlo veřejného projednávání změn ÚP skončilo (3. srpna 2011)
Uprostřed léta se konalo veřejné projednávání tzv. I. a II. vlny celopražsky významných změn územního plánu HMP. Celý podivný postup prosazování změn mimo rámec přípravy nového konceptu ÚP se odrazil i na podivnosti veřejného projednávání.

vloženo: 3. srpna 2011
Na veřejném projednávání je veřejnost nežádoucí? (OS Pro Hanspaulku)
Na webové stránce Občanského sdružení pro Hanspaulku si můžete přečíst podrobnou reportáž z veřejného projednávání posudku v řízení EIA k plánované stavbě paralelní dráhy na Letišti Ruzyně.

vloženo: 2. srpna 2011
Prázdniny? Podle magistrátu ideální čas na projednání rozvoje Prahy (Arnika)
Na dobu uprostřed prázdnin je naplánováno projednání čtyř desítek záměrů, mají převážně negativní dopady na životní prostředí. Záměry se týkají 256 hektarů rozlohy města (což odpovídá 40 Strahovským stadionům).

vloženo: 14. května 2011
Vítězný projekt na Vítězném náměstí aneb co na Kulaťáku vyroste? (ČKA)
V tichosti proběhla architektonická soutěž na zástavbu pozemků na Kulaťáku mezi ulicemi Jug. Partyzánů a Verdunskou. Radnice již tradičně žádné informace nepřinesla.

vloženo: 2. května 2011
Čtyři vrby u Dejvického potoka pokáceny - administrativní absurdita (Strnadovy zahrady)
V týdnu od 4. do 8 dubna 2011 byly v oblasti Strnadových zahrad pokáceny 4 letité vrby.

vloženo: 2. května 2011
Park v Thákurově ulici bude uzavřen (Praha 629. dubna 2011)
Přebíráme znění novinky radnice Prahy 6 z předposledního dubnového dne. Dendrologické posudky, rozhodnutí, petice, odvolání, uzavření... Jak to nakonec s lipovou alejí dopadne? Uzavře radnice ulici také pro automobilový provoz?

vloženo: 25. dubna 2011
Městské plánování za účasti veřejnosti (Čtrnáctideník A213. dubna 2011)
Na to, co si myslí o současné podobě městského plánování v metropoli, se zeptal čtrnáctideník A2 architektů, teoretiků, zástupců občanských sdružení i představitelů města. Ti posledně jmenovaní neodpověděli.

vloženo: 24. dubna 2011
Na letiště vlakem: objevení Ameriky?
Zdá se, že pražský magistrát objevil Ameriku. Po letech diskusí o prodloužení trasy metra A, které radní vytrvale odůvodňovali nutností lépe dopravně obsloužit ruzyňské letiště, najednou docházejí k závěru, že metro na letiště vlastně není nejvhodnější a lepší bude železnice. Toto zjištění vyplynulo ze studie, kterou vypracoval jeden z útvarů magistrátu - Útvar rozvoje hlavního města.

vloženo: 19. dubna 2011
Na ruzyňské letiště vlakem i tramvají (nikoliv metrem) (ČT2414. dubna 2011)
Magistrát Prahy couvá ze své vize obsluhy letiště v Ruzyni metrem. Přinášíme přepis zprávy odvysílané na ČT24 14. dubna 2011.

vloženo: 10. března 2011
Radnice Prahy 6 otáčí kormidlo: povoluje vykácet 40 % vzrostlých stromů v parku v Thákurově ulici (Arnika9. března 2011)
Rozhodnutí, které má umožnit vykácení více než třetiny parku v dejvické Thákurově ulici, vydal v únoru tohoto roku odbor životního prostředí Prahy 6. Uplynuly přitom pouze dva roky od chvíle, kdy radnice Prahy 6 prohlásila, že v parku dovolí pokácet jen tři stromy.

vloženo: 3. března 2011
Praha 6, 10 a 13 uložily přes půl miliardy u kontroverzní firmy Key Investments (Česká pozice22. února 2011)
Městská část Praha 6 na podzim řešila problém: Key Investments nebyla schopna vyplatit požadovanou částku.

vloženo: 2. března 2011
Projekt Břevnovské radiály by poškodil životní prostředí, musí se přepracovat (Deník Referendum25. února 2011)
Ministerstvo znovu odmítlo Břevnovskou radiálu. Poškodila by životní prostředí. Stavbu odmítá hygienik, Praha 17, magistrátní odbor ochrany prostředí a řada občanských sdružení. Odborníci se obávají, že komunikace do centra metropole svede tranzitní dopravu.

vloženo: 19. února 2011
Strnadovy zahrady: Centrální park Veleslavín nebo zastavění posledních zelených ploch? (Prague watch - mapa pražských kauz7. února 2010)
Na rozhraní Vokovic, Veleslavína a Střešovic, na místě někdejšího Strnadova zahradnictví o rozloze přes 5 hektarů je plánována rozsáhlá výstavba, i když v územním plánu jde o plochu zahradnickou.

vloženo: 26. ledna 2011
Společnost spojená se senátorem Bratským staví v Praze 6 sídlo hazardní firmy - vyjádření senátora Petra Bratského (Strana zelených11. ledna 2011)
Na podzim roku 2010 jsme přinesli informaci o chystané výstavbě nové admnistrativní budovy ve Vokovicích. Přebíráme vyjádření senátora Bratského - spojeného s firmou zastupující v řízení na radnici Prahy 6 developera.

vloženo: 16. prosince 2010
Metro A nesmí vést pod věžáky, zastal se ombudsman lidí z Červeného vrchu (iDnes14. prosince 2010)
Veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský se zastal Občanského sdružení Červený vrch. To už rok a půl upozorňuje, že stavba metra A v této části Prahy 6 není v souladu s platným územním plánem a že tunely pod jejich domy ohrozí stabilitu budov. Varvařovský navrhl nejvyšší státní zástupkyni podání žaloby k ochraně veřejného zájmu.

vloženo: 2. prosince 2010
Libočtí píší starostovi, ten je ale netechnik a nestavař
Libočtí občané se s 300 podpisy pod peticí obrátili na starostu Prahy 6 ve věci výstavby bytového domu v Liboci v podstatě s prosbou o podporu. Konkrétnímu vyjádření názoru ke stavbě v místě nedaleko své současné poslanecké kanceláře se však vyhnul, natož aby Libocké podpořil.

vloženo: 27. října 2010
Tomáš Chalupa: Vstoupil jsem do toho, co tu bylo (Hospodářské noviny6. října 2010)
Starosta šestého pražského obvodu a poslanec za ODS Tomáš Chalupa nejlépe ví, o co výhodnější je být v komunální politice než ve sněmovně. Rozhovor Hospodářských novin.

vloženo: 13. října 2010
Výstava: Letos Praha 6 tvář neměnila, ale měla perspektivy
Přinášíme krátkou textovou ale o to bohatější obrazovou zprávu z letošní (přejmenované) výstavy projektů Prahy 6.

vloženo: 11. října 2010
Malovanka: předvolební procitnutí?
V květnu a červnu představila na výstavě Městské zásahy řada autorů projekty, kterými se snaží zlepšit problematická místa veřejného prostoru. Jedním z nich je i projekt na "polidštění" kontroverzní Malovanky - před několika týdny se ho "ujala" radnice Prahy 6.

vloženo: 4. října 2010
Příbuzenstvo tety Blanky: garáže na Letné (iHNed1. října 2010)
Letná sice leží na území sousední "sedmičky", ale je častým cílem i obyvatel šestky. V několika periodicích vyšel článek o chystaných úpravách povrchu Letenské pláně. Přebíráme ze serveru iHNed.cz.

vloženo: 26. září 2010
Architekti navrhli v Ruzyni novou čtvrť pro 10 tisíc obyvatel. Vytlačí sklady (Bydlení iDnes16. září 2010)
Obydlená čtvrť s náměstím, parky, školami a třeba i ekofarmou. Tak by podle návrhů měla vypadat Ruzyně v místech, kde je skladový areál. Projekty soutěže teď bude Praha 6 konzultovat s lidmi.

vloženo: 5. září 2010
Park Ve Struhách - japonská zahrada se radnici nakonec nelíbí
Pseudojaponská zahrada Ve Struhách nakonec nebude, nebudou se kvůli ní kácet ani žádné stromy. Zdá se, že přírodní a divočejší ráz rokle bude zachován. Radnice z původního záměru couvla.

vloženo: 15. července 2010
Hrozí sesuvy i při ražbě metra? Lidé se bojí o své domy (Aktuálně.cz15. července 2010)
Třetí propad půdy při stavbě tunelu Blanka znovu vyburcoval i odpůrce ražby tunelu na prodloužení metra pod Červeným vrchem.

vloženo: 12. července 2010
Strnadovo zahradnictví Veleslavín (Arnika)
Článek Arniky popisuje kauzu Strnadova zahradnictví. Na rozsáhlých zelených plochách mají vzniknout bytové komplexy.

vloženo: 22. května 2010
Neveselý život s dopravními stavbami
„Život s Blankou“ byl název diskuse, kterou pro obyvatele bezprostředního okolí mimoúrovňové křižovatky Malovanka i pro všechny ostatní, kdo se zajímají o velké dopravní stavby v Praze 6, uspořádali zastupitelé Strany zelených na Praze 6odkaz na jiný server, hosty byla občanská sdružení EKO Břevnov a Životní prostředí Střešovice - Ořechovka, hostem byl také architekt Ivan Lejčar.

vloženo: 15. května 2010
Městské zásahy: Křižovatka Malovanka (Městské zásahy Praha 201013. května 2010)
Mimoúrovňová křižovatka jako otevřená rána škodí městu. Projekt Městské zásahy je projevem profesně-občanské iniciativy a chce ukázat, že architekti mohou aktivně a přínosně vstupovat do veřejného prostoru.

vloženo: 6. dubna 2010
Praha 6 bude mít nové stanice metra, na záchytná parkoviště si lidé musí počkat (iDnes3. dubna 2010)
Článek na iDnes zmiňuje, že prodloužení metra do Motola nepomůže parkování, u nových stanic nebude žádné záchytné parkoviště. Zástupci radnice vytrvale věří v prodloužení metra do Ruzyně.

vloženo: 19. března 2010
Pražská Malovanka je už 30 let staveništěm, nyní se tu staví Blanka (idnes.cz15. března 2010)
Lidé žijící v domech na pražské Malovance mají těžký život. Nejdřív se tu stavěl Strahovský tunel, pak křižovatka a nyní i Blanka. Tunel pod Strahovem se začal budovat už před třiceti lety a od té doby se zde stavební činnost nezastavila.

vloženo: 22. února 2010
Tunel Blanka mezi 10 nenáviděnými stavbami (Lidové noviny20. února 2010)
Článek Lidových novin hodnotí 10 nejméně oblíbených staveb jak mezi laickou tak i odbornou veřejností. Je mezi nimi i tunel Blanka.

vloženo: 30. ledna 2010
Co přinese tunel Blanka? Praze 6 a 7 jen hustý provoz, ošklivé ulice a horší parkování (Econnect14. ledna 2010)
Zklidnění dopravy, živé ulice, nové parky a lepší parkování. Takové výhody slibuje magistrát Pražanům po zprovoznění tunelového komplexu Blanka. Zapomíná ale říci, že jak pro koho.

vloženo: 30. ledna 2010
Z pražské Bubenče zmizela během víkendu památkově chráněná vila (ČT2422. ledna 2010)
Praha – Stavební firma zbourala během jediného víkendu funkcionalistickou vilu malíře Karla Svolinského v pražské Bubenči. Dům, ze kterého zbyl jen několikametrový kráter, ale stál v památkově chráněném území a firma měla povolení pouze na jeho přestavbu a nástavbu.

vloženo: 23. ledna 2010
Jedna beseda špatný projekt nezmění
Na 7. ledna pozvala radnice občany na „besedu o stavbě metra“. Samotný název akce –„beseda“ – zní poněkud zvláštně. Jako kdyby chtěl navodit představu idylické selanky, na které si radní s občany pěkně poklábosí o připravovaném prodloužení trasy metra A a společně si budou notovat „ó, jak to metro bude báječné“.

vloženo: 7. ledna 2010
Podané připomínky ke Konceptu územního plánu HMP
Přinášíme přehled podaných připomínek ke konceptu ÚP, které se týkají Prahy 6. Přečtěte si dokumenty podané na magistrát veřejností i radnicí městské části.

vloženo: 26. prosince 2009
"Metro na letiště" skončí v Motole (26. prosince 2009)
V současné době se projednává koncept nového územního plánu Prahy. Jde o velmi důležitý dokument, protože žádná nová stavba by neměla vzniknout, pokud v něm není zanesena. V novém územním plánu (ÚP) by se tedy měly objevit nejrůznější nové projekty, které se v Praze už kratší či delší dobu plánují, včetně například nového úseku trasy metra A ze stanice Dejvická na ruzyňské letiště. Při představení konceptu nového ÚP se však překvapivě ukázalo, že z celé plánované trasy je v něm zanesen pouze úsek od Dejvické do Motola.

vloženo: 17. prosince 2009
Mimořádné zasedání zastupitelstva a co z něj vzešlo (7. prosince 2009)
Mimořádné zasedání zastupitelstva k projednávání konceptu nového územního plánu proběhlo 7.12.2009. Zápis ze zasedání i videonahrávky jsou k dispozici na webové stránce úřadu městské části. Na tomto místě přinášíme stručné shrnutí průběhu zasedání a upozorňujeme na některé zajímavé příspěvky a názory, ať už z řad zastupitelů nebo veřejnosti.

vloženo: 14. prosince 2009
Metro do Motola postaví firmy Metrostav a Hochtief CZ (idnes.cz14. prosince 2009)
O zakázku na prodloužení trasy metra A do Motola se podělí firmy Metrostav a Hochtief CZ. Stavba má vyjít na 18,7 miliardy korun, z toho přes osm miliard půjde z evropských fondů.

vloženo: 14. prosince 2009
Zahrádkářským koloniím v Praze hrozí zánik (Aktuálně.cz14. prosince 2009)
Pokud by pražští zastupitelé schválili současný návrh nového územního plánu, otevře se úřadům snadná cesta k tomu, jak zlikvidovat zahrádkářské kolonie.

vloženo: 12. prosince 2009
Park Ve Struhách a japonská orientální zahrada
Poslední dobou se zvláště v Bubenči hodně mluví o plánované přeměně parku Ve Struhách na orientální japonskou zahradu. Přinášíme dostupná fakta k celé akci.

vloženo: 8. prosince 2009
UNESCO plánuje inspekci kvůli Blance (UNESCO)
Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu - UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) se chystá vyslat do Prahy inspekci, která má přezkoumat stavbu tunelového komplexu Blanka a její dopad na historické centrum Prahy. Přečtěte si text dokumentu UNESCO, který se této plánované inspekce týká.

vloženo: 4. prosince 2009
Bude na „Kulaťáku“ klid? (MF DNES4. prosince 2009)
Článek v MF DNES o prezentaci koncepce nového územního plánu v NTK

vloženo: 24. listopadu 2009
Než přijedou bagry (Nový Prostor č. 4118. listopadu 2009)
O mrakodrapech, administrativních centrech, památkách, parcích a veřejných prostranstvích - článek v Novém Prostoru na téma nového územního plánu Prahy.

vloženo: 23. listopadu 2009
Co zaznělo na setkání radnice s občany ve Vokovicích (23. listopadu 2009)
Stručné shrnutí průběhu diskuse na dalším z řady setkání radnice s občany, tentokrát s obyvateli Vokovic a Veleslavína.

vloženo: 22. listopadu 2009
Tramvají k Vltavě za rok? (MF DNES20. listopadu 2009)
Regionální příloha MF DNES se věnuje změnám na Praze 6.

vloženo: 11. listopadu 2009
Otevřený dopis starostovi Prahy 6 Mgr. Tomáši Chalupovi, radě a zastupitelům
Ve středu 11. listopadu 2009 oficiálně předala iniciativa "Praha 6 ztrácí tvář" otevřený dopis starostovi MČ Praha 6 Mgr. Tomáši Chalupovi, radě městské části i všem zastupitelům.

vloženo: 20. srpna 2009
Nejdražší chodník v zemi (Nový prostor4. srpna 2009)
Vždycky jsem se divila a nikde se pořádně nedočetla, proč se vlastně staví pražský tunel Blanka, takže jsem byla ráda, když se na plotě obepínajícím rozkopané staveniště začaly objevovat obrázky s nápisy.

vloženo: 18. srpna 2009
Pražské cyklostezky a cyklistovy stesky (Hospodářské noviny6. srpna 2009)
Průjezd českou metropolí je něco jako nevyžádané adrenalinové dobrodružství. Bez ucpaných silnic, nekonečné ho hledání parkovacích míst a agresivních řidičů si jej prakticky nelze ani představit. Celé je to přitom vlastně tragikomické. Řidiči, kteří nadávají na zácpu, ji sami tvoří. Sami vytvářejí situaci, která je tak irituje.

vloženo: 18. srpna 2009
Thákurova ulice - parkoviště mezi lípy nepatří (Arnika - výstava)
Z výstavy Nenechávejte svůj strom bez dohledu... nebo zmizí!

vloženo: 18. srpna 2009
Veleslavín - domy místo slíbeného parku (Arnika - výstava)
Z výstavy Nenechávejte svůj strom bez dohledu... nebo zmizí!

vloženo: 23. května 2009
Suburbanizace aneb „cesta z města“ (21. května 2009)
Co zaznělo na konferenci konferenci „Rozrůstání měst – řešení nebo problém?“

vloženo: 15. května 2009
Magistrála? Zklidněme provoz na třetinu, doporučuje Auto*Mat (http://www.auto-mat.cz/zprava.ph)
Tisková zpráva Auto*Matu o SJM jen zdánlivě nesouvisí s Prahou 6

vloženo: 14. května 2009
Stromy a město: vrátíme se do středověku?
Občanské sdružení Arnika uspořádalo 13. května 2009 v kavárně Krásný ztráty besedu s architektem a urbanistou Karlem Maierem, a to na téma "Stromy a město: zeleň a veřejné prostranství jako rozvojový faktor města".

vloženo: 27. dubna 2009
Účet za Stromovku (Literární noviny29. března 2009)
Doba zuřivé developizace slyší na jediné: kolik co stojí. Protože tunel Blanka ohrožuje i Stromovku, zkusili jsme její hodnotu vyčíslit. Článek z Literárních novin.

vloženo: 27. dubna 2009
Tunel proti Pražanům (Literární noviny1. dubna 2009)
Tunel Blanka Pražany přímo ohrozí na zdraví, a stavbu je proto nutné zastavit, varuje členka petičního výboru Chceme pravdu o tunelu, ekoložka Neela Winkelmann-Heyrovská. Článek z Literárních novin.

vloženo: 24. dubna 2009
Blanka útočí (LIterární noviny31. března 2009)
Obří tunel svede tranzitní dopravu do metropole a přímo ohrozí zdraví Pražanů. Článek z Literárních novin.

vloženo: 20. března 2009
NERWY na Hanspaulce (17. března 2009)
Setkání a diskusi v souvislosti s projednáváním „Zásad územního rozvoje hl. m. Prahy (ZÚR)“ uspořádalo 17.3.2009 Občanské sdružení přátel Hendlova dvora spolu s Občanským sdružením Hanspaulka

vloženo: 18. března 2009
Kam mizí duše našich měst (Respekt21. února 2005)
Starší článek Respektu hovoří také o osudu Starých Střešovic

vloženo: 17. března 2009
Šifra mistra Béma (Respekt9. března 2009)
Pražané (také šestkoví zahrádkáři) začínají zkoumat, jak mohou mluvit do své budoucnosti

vloženo: 4. března 2009
Blanka není sexy
Tunelový komplex Blanka v Praze dostává reálné obrysy. Pražanům ale přináší nepříjemná překvapení. Podívejte se na reportáže Respektu.

vloženo: 3. března 2009
Bydlení se stromy prodlužuje život a zahání zločinnost (23. února 2009)
Bydlení v zelené části města, tedy v ulici, kde rostou stromy, nebo v blízkosti parku, v průměru vylepšuje lidské zdraví. A dokonce snižuje kriminalitu, ujišťují američtí vědci.

vloženo: 3. března 2009
Praha zalitá betonem (2. března 2009)
O takové zakázce sní každý betonář. Tím spíš, že budoucnost je nejistá. Plány jsou plány, ale tunely pro auta, budované za desítky miliard v podzemí velkoměsta, se možná za pár let nebudou nosit.

vloženo: 25. února 2009
Prodloužení metra A: opravdu dobrý projekt?
O možnosti prodloužit trasu metra A ze stávající konečné stanice Dejvická dál na západ se uvažuje už dlouho. Je však současný projekt účelný a smysluplný?

vloženo: 23. února 2009
Dopravní stavby na Praze 6 mohou zničit jedinečnost Svatovítské katedrály
Nemělo by být přednější věnovat se před dopravními stavbami zeleným koridorům?

vloženo: 23. února 2009
Smrti blíž
Převzaté zamyšlení Ivana Gabala nad výzkumnou zprávou o karcinogenních částicích a ubýváním zeleně v Praze a nad "reklamní akcí" Blíž Pražanům.

vloženo: 6. října 2008
Prohlášení Praha 6 ztrácí tvář (6. října 2008)
V souvislosti se současnou výstavou "Praha 6 mění tvář IV", která již poněkolikáté předvádí ukázky "rozkvětu" jednotlivých čtvrtí, chci upozornit na to, že celkově budovatelsky optimistický obraz rozvoje Prahy 6 neodpovídá skutečnosti.